Milani kërkon sulmuesin e Realit

17/08/2019 - 21:56

Madridi është në qendër të merkatos së Milanit. Dhe, jo vetëm për Angel Korrea të Atletikos.

Siç shkruan “Gazzetta dello Sport” ditën e sotme, Maldini ka programuar një takim drejt kryeqytetit spanjoll për javën e fundit të merkatos, ku do të ulet sërish me drejtuesit e Realit.

Marrëdhëniet mes dy klubeve janë mjaft të mira, sidomos edhe pas operacionit Teo Hernandez. Tashmë, Milani i ka hedhur sytë edhe nga sulmuesi Mariano Diaz.

Teksa tratativa për Korrean mbetet e bllokuar, “Djalli” po kërkon 26-vjeçarin e Realit, ku edhe rroga e tij e prej 2.5 milionë eurosh, e bën të përballueshëm për kuqezinjtë.

Gjithsesi, vëmendjen kryesore Milani e ka tek Korrea, ku Atletiko kërkon 55 milionë euro, por në kampin kuqezi deri më tani, kanë ofruar 40 milionë plus bouset.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk do të ketë një Ouen të ri në skenën e Premier Ligës.

Nejmar ishte një nga emrat më të përfolur në merkaton e verës, teksa kërkonte largimin nga PSG-ja.  Pasi ka vendosur që të qëndrojë, ndos

David Beckham po provon gjithçka për ta bindur Lionel Messin që të nënshkruajë për klubin e tij të futbollit Inter Miami FC.

Mbyllet më në fund çështja “De Gea” te Manchester United.

Këtë të diel do të luhet takimi i Serisë A, SPAL-Lazio, një sfidë që ofron një derbi mes kuqezinjve Thomas Strakosha dhe Etrit Berisha.

Intervista e trajnerit të Teutës, Blendi Shkëmbi, pas ndeshjes ku durrsakët morën një pikë në shtëpi përballë Vllaznisë. 

Teuta dhe Vllaznia u ndanë në një barazim pa gola, në takimin e vlefshëm për javën e katërt të Kategorisë Superiore.

Tirana ecën me hap kampioni në këtë fillim sezoni.

Surpriza e javës nga Spanja, erdhi nga klubi i Valencias, që në mënyrë tërësisht të befasishme, vendosi të shkarkojë trajnerin Marcelino,

Kombëtarja e peshëngritjes përgatitet për kampionatin botëror që zhvillohet në Tajlandë dhe që ka një rëndësi shumë të madhe për sa i për