Milani në kërkim të një qendërmbrojtësi, synohet belgu i Tottenhamit

07/12/2019 - 16:34

Dëmtimi i rëndë që ka pësuar Duarte po shtyn Milanin të gjejë një zëvendësues për të gjatës merkatos së janarit. Kuqezinjtë janë vënë në kërkim të një mbrojtësi qendre, pasi Caldara, pavarësisht rikuperimit, nuk është ende gati për të zbritur në fushë, kështu që duhet një alternativë për t’ia bashkuar Musacchios e Romagnolit.

Rruga që të çonte te Demiral duket se është bllokuar sërish, pasi turku, edhe pse nuk preferohet nga Sarri, kushton shumë, dhe Juventusi nuk pranon ulje, pasi në garë për të janë edhe Manchester United e Arsenali.

Duke parë situatën e krijuar, drejtuesit kuqezi po shikojnë variante të tjera. Objektivi i klubit nga Milanello është Toby Alderweireld, qendërmbrojtësi i Tottenhamit, kontrata e të cilit me “Spurs”-at është pranë skadencës, por për të arritur te belgu, ekipi i Piolit duhet të mposhtë konkurrencën e Interit dhe Juventusit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.