Miqësorja e parë në Bullgari, Teuta fiton minimalisht

23/06/2019 - 13:13

Teuta ka zhvilluar miqësoren e parë në tokën bullgare, në kuadër të përgatitjeve për ndeshjet e Europa League. Durrsakët u ndeshën përballë ekipit vendas, Kariana Erden, klub që militon në Ligën e Dytë vendase.
Ekipi i Bledi Shkëmbit, e mbylli me një fitore minimale 0-1 këtë miqësore të parë në Bullgari. Goli i vetëm i sfidës u shënua në minutën e 56-të, nga Tomislav Bushicc.
Kujtojmë që para se të nisej për në Bullgari, Teuta zhvilloi edhe një miqësore në Durrës, përballë Laçit, ku u mund 1-2 nga ekipi i Starovës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid

Trajneri i përfaqëueses shqiptare, Edi Reja, nuk mendon se UEFA do të kthejë në garë për kualifikimin Shqipërinë duke dënuar përfaqësuese

Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhmen është i garant

Kategoria Superiore do të rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 8 të saj, teksa më në fund janë përcaktuar edhe datat e oraret e