Momente paniku në Kroaci, anulohet ndeshja e skuadrës së Uzunit. Ja arsyeja…

25/08/2019 - 18:58

Një situatë e pazakontë u regjistrua ditën e djeshme në ndeshjen e kampionatit kroat mes skuadrave Zapresiç dhe Lokomotivës së Zagrebit, ku aktivizohen disa futbollistë shqiptarë.

Ky takim u ndërpre për shkak të stuhive dhe rrufeve, të cilat dëmtuan sistemin elektrik të stadiumit, duke shkaktuar fikjen e dritave, në minutën e 38-të të ndeshjes.

Pavarësisht përpjekjeve, ishte e pamundur që defekti të rregullohej, si pasojë zyrtarët e ndeshjes vendosën që kjo përballje të anulohej dhe të vazhdohej ditën e sotme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva

Situata në shtëpinë e Totenhemit nuk po përmirësohet, pavarësisht uljes në stol të Zhoze Murinjos.

Mikael Shumaker, tashmë 51- vjeçar, vazhdon që të luftojë me jetën, pas aksidentit me ski në dhjetor të vitit 2013, pas të cilit hyri në

Gjilani zhvilloi ditën e sotme, një ndeshje miqësore ndaj skuadrës ruse Yenisey.

Edi Martini nuk mund ta fshihte zhgënjimin për humbjen në “Niko Dovana” ndaj Laçit.

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, po shkëlqen në Bundesligë me Ëerder Bremenin duke e përfaqësuar vendlindjen e tij, duke i mbajtur këpucët

Lacio u kundërvihet atyre që me shallin bardhekaltër në qafë bëhen protagonistë të gjesteve të patolerueshme, deri në atë pikë sa t’u kër

Ish-basketbollisti i Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks dhe Seattle SuperSonics, Delonte West, i cili i fitoi më shumë

Laçi që mposhti brenda në Niko Dovana, Teutën falë një gol të Radolf Turkaj.

Dy hajdutë janë futur në zyrat e stadiumit “Can Misses” dhe kanë vjedhur një numër biletash për ndeshjen e Kupës së Mbretit mes Ibizës dh