Moratti nuk ndahet nga Interi: Jemi për titull, Sensi si Sneijder

17/09/2019 - 16:45

Ta largosh Massimo Morattin nga Interi është mision i pamundur.

Përkundrazi, darka me Zhang Jindong dhe drejtuesit e tjerë më të lartë të klubit në prag të ndeshjes me Slavia Pragën në Champions tregon se ish-pronari i Interit është ende shumë i lidhur me ngjyrat zikaltër, aq sa kur pyetet nëse ka dëshirë të rikthehet…

“Ata janë shumë të sjellshëm, më informojnë për gjithçka.” Ndoshta nuk është dakord me mënyrën sesi u menaxhua çështja “Icardi”, por marrëdhëniet janë shumë të mira dhe Moratti vijon të jetë tifozi i parë.

Interi për titull: Më ka impresionuar Sensi dhe trajneri dhe mendoj se janë hedhur bazat për të bërë mirë.

Trajneri është i zoti edhe në deklaratat që bën dhe për shpirtin që i transmeton skuadrës. Është i zoti në zanatin e tij dhe kjo është gjëja më e rëndësishme. Mundësitë janë për të luftuar për titullin, kjo është e rëndësishme.

Gjykimi për Sensin: Besoj se askush nuk e priste të ishte kaq i fortë. I ka dhënë një lloj shpejtësie skuadrës, ngjan me Sneijder. Ka ndryshuar mekanizmat e ekipit.

Derbi? Në derbi nuk mund të thuash gjë. ..

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten Teuta do kërkojë të thyejë “tersin” dhe të dalë me tri pikë nga përballja tejet e rëndësishme me Flamurtarin.

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.