Mourinho nën sulmin mediatik në Angli: "No Class"

08/11/2018 - 15:05

Nuk ka kaluar pa u vënë re dora që Mourinho vendosi në vesh në “Juventus Stadium” pas fitores së Manchester United. “Special One”, pas fitores së Manchester United u kthye kundër Juventus-it, duke acaruar dhe provokuar tifozët bardhezinj që e fërshëllyen gjatë gjithë ndeshjes për shkak të së shkuarës së tij si internist.

Bonuçi, i mbushur plot me zemërim, kërkoi që ta ndalte, por trajneri portugez, në stilin e tij, nuk ndaloi dhe vijoi më tej duke bër të qeshurën e tij. Shumë e kanë vlerësuar fitoren e “Djajve të Kuq”, por “The Sun” e zhvendosur vëmendjen pikërisht te gjeshti që ndodhi pas fërshëllimës së trefishtë.

Në faqe të parë me titullin "No class" që do të thotë në shqip "I pahijshëm" me foton e portugezit ku nuk lënë më hapësirë për interpretime. Gjest që lidhet dhe me simulimin e Sterling në ndeshjen Manchester City – Shakhtar Donetsk. Çështje “fair-paly” që këtë herë ka munguar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompania Suning, njëkohësisht pronarët e Interit po punojnë fort për të sjellë një biznesmen tepër serioz dhe të fortë për të marrë aksio

Armando Sadiku kthehet te Lugano në Superligën e Zvicrës, ekip ku luajti për herë të fundit në elitën e futbollit helvet para se të niste

Mick Schumacher, djali i 7 herë kampionit të botës në Formula 1, Michael Schumacher, është gati t’i bashkohet skuadrës italiane të Ferrar

Milani ishte në ndjekje të bomberit të Genoas Kriztozof Piatek por së fundmi gjerat morën tjetër rrjedhë.

Mbrojtësi i Teutës, Ditmar Bicaj ka folur për fazën përgatitore, ndeshjet miqësore, objektivat e skuadrës si dhe çështjen titull.

Një episod i rëndë ku u përfshi piloti rus Andrey Karginov ndodhi në gjatë një gare në Dakar 2019.

Për Sami Khediran sezoni aktual pritet të jetë i fundit me Juventusin.

Mesut Ozil dhe Arsenali janë gjithnjë e më të ndarë.

Reali i Madridit mposhti mbrëmjen e djeshme Betisin me rezultatin 1-2 në një sfidë ku nuk mungoi tensioni.

Këmbëngulja e Mauricio Sarrit ka detyruar drejtuesit e Çelsit të planifikojnë një ofertë konkrete për Gonzalo Higuainin.