Mungoi me Skënderbeun, titullari i Teutës gati për Kukësin

26/02/2020 - 14:00

Teuta kishte mungesa të rëndësishme për transfertën korçare e cila u zhvillua në fundjavën e shkuar, e madje ranë në sy Renato Arapi por edhe Albano Aleksi. Të dy të dëmtuar. Por, duket se të dy do të jenë gati në një tjetër ndeshje të rëndësishme.

Madje, Renato Arapit, duke qenë se kishte disa javë që nuk po i rikuperohej, udhëtoi drejt Serbisë. Ndërkohë që edhe Albano Aleksi është gati për Kukësin.

Durrsakët do të kërkojnë që të rikthehen te fitorja në këtë ndeshje mjaft të rëndësishme për ecurinë e tyre në lidhje me kapjen e Europës nëpërmjet kampionatit.

Duke qenë se në javët e fundit kanë pasur probleme apo lënie pikësh në fushën e tyre me ekipe si: Luftëtari.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Për dy vite me radhë, Milani provoi të afrojë mesfushorin kroat Ivan Rakitic, por për arsye të ndryshme negociatat me Barcelonën dështuan

Avioni privat i Lionel Mesit është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Brukselit “Zavantem” mëngjesin e sotëm për shkak

Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri dhe sipas mediave italiane, po përgatiten për 4-5 përforci

Presidenti i Bayernit të Mynihut, Karl-Hainz Rummenigge ka deklaruar se të gjithë klubet në Gjermani janë shprehur në favor të përfundimi

Futbolli është ndalur për shkak të koronavirusit dhe klubet pritet të pësojnë humbje të mëdha ekonomike, por thuajse të gjithë skuadrat e

Në këto ditë të vështira izolimi që po kalon Shqipëria, edhe mbrojtëi i Teutës, Aleksandër Kuro, është pranë familjes.

Romelu Lukaku ka befasuar me deklaratën e tij, gjatë bisede në Instagram, organizuar nga Puma me Tierry Henry.