Napoli lë kreun, Sarri lë intervistën: Nuk iu përgjigjem për Juven…

Postuar: 12/03/2018 - 13:54

Nuk është një kohë e lehtë për Napolin. Pas eliminimit nga “Europa League” dhe disfatës kundër Romës, blutë barazuan në “San Siro” kundër Interit. Tani, parakalimi Juventusit është realitet, me +1 pikë për momentin, me mundësinë për të shkuar edhe më larg, në +4 pikë, kur bardhezinjtë të luajnë ndeshjen e prapambetur kundër Atalantës.

Pasi bëri mirë kundër kundërshtarëve të vegjël në të gjithë vitin 2018, Napoli ka dështuar në ndeshjet kundër të mëdhenjve, ose në sfidat thelbësore: kundër Leipzig, u mund nga Roma, u ndal nga Interi.

Kampionati është ende i gjatë, por tani Sarri duhet t’i revizionojë gjërat. Një situatë që padyshim nuk i pëlqen trajnerit të Napolit, i cili, i intervistuar në fund të ndeshjes në “San Siro” nga mikrofonat e “Mediaset Premium”, ka treguar një nervozitet të caktuar.Sarri, pasi iu nënshtrua pyetjeve të pasndeshjes, u pyet nëse është i shqetësuar nga Juventusi, hoqi kufjet, shmangu përgjigjen për “arratisje” të bardhezinjve ndaj Atalantës, sfidë e cila do të zhvillohet të mërkurën e ardhshme: “Unë nuk iu përgjigjem pyetjeve rreth Juventusit. Nëse keni pyetje të tjera për Napolin, përgjigjem, ose jam duke e lënë mikrofonin. Më duket se luajti Interi me Napolin, apo jo.

Në qoftë se doni të pyesni për këtë ndeshje, mirë, përndryshe mirupafshim”.Sarri, i intervistuar më tej nga “Sky”, shpjegoi: “Ne duhet të vazhdojmë garën tonë drejt 101%. Erdhëm nga një humbje dhe luajtëm një test të madh në një nivel mbrojtës. Shkojmë përpara të bindur për të dhënë 101% tonë. Juventusi është më i fortë se renditja e shtatë viteve të fundit. E njëjta gjë vlen edhe për Bayernin në Gjermani, PSG në Francë, ose Barcelonën në Spanjë. Në Europë, pothuajse të gjitha kampionatet mbarojnë, në Itali nuk është kështu, për shkakun e Napolit”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Tiranës U 17, Migen Memelli, i cili u sulmua sot me thikë teksa skuadra bënte stërvitje, ka reaguar lidhur me ngjarjen e rëndë

   Kombëtarja shqiptare vazhdon me përgatitjet në terren në kuadër të miqësores me Norvegjinë që do të zhvillohet në “Elbasan Arena”. 

Askush nuk mendonte se ai do të arrinte deri këtu, por ajo paraqitje në miqësoren e verës kundër Bayern Munchen bërë që të sigurojë një v

Përveçse po ‘pushton’ Premier Leaguen, me golat dhe asistet e tij të pafundme, Muhamed Salah ka ‘pushtuar’ tashmë edhe vendin e tij të li

Floyd Mayweather befasoi të gjithë me deklaratën për vendimin e marrë prej tij për të investuar në futboll.

Ditë të rëndësishme për ish-yllin e futbollit botëror, Ronaldinho, i cili, në prag të ditëlindjes së tij të tridhjetë e tetë, që bie sot,

Përfaqësuesja shqiptare ka kryer seancën e dytë stërvitore në kuadër të sfidës miqësore ndaj Norvegjisë që do të luhet më datë 24 Mars në

Kapitulli i 7-të i linjës së re të këpucëve të Cristiano Ronaldos.

Duket se spanjolli Pep Guardiola ka ndërmend të qëndrojë gjatë në Manchester, ndaj ka vendosur që krahas detyrës së trajnerit të ekipit t

Gareth Southgate ka vendosur rregulla të hekurta për kombëtaren angleze në përgatitjet e Kupës së Botës: Në hotelin e kombëtares ishullor