Napoli në kaos total, lojtarët refuzojnë grumbullimin dhe dalin kundër presidentit

06/11/2019 - 16:43

Rezultatet e dobëta dhe humbja me Romën në fundjavë krijoj një klimë të keqe te Napoli, që detyroi presidentin Aurelio De Laurentis të vendosë që skuadra të grumbullohej me detyrim.

Padyshim që kjo gjë u kundërshtua nga Ançeloti, i cili e ka shprehur hapur mendimin e tij, para ndeshjes me Salcburgun. Mbrëmjen e djeshme Napoli barazoi ndaj austriakëve dhe trajneri italian nuk doli në konferencë për shtyp, kjo si pasojë e zemërimit të tij jo vetëm për rezultatin, por edhe vendimit të klubit.

Lojtarët duket se janë në një mendje me trajnerin dhe pas ndeshjes ata janë shpërndarë në shtëpitë e tyre në vend që të grumbullohesnin deri të dielën, para ndeshjes me Xhenoan, siç ishte vendimi i presidentit.

Mediat në Itali kanë zbuluar prapaskenat, ku duket se lojtarët ishin të bindur për t’u kthyer në shtëpi. Insinje madje ka folur me të birin e presidentit dhe i ka thënë që t’i përcjellë mesazhin të atit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Policia e Korçës ka bërë me dije se gjatë ndeshjes së ditës së djeshme midis Skënderbut dhe Partizanit dy persona kanë kryer akte të dhun

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva

Situata në shtëpinë e Totenhemit nuk po përmirësohet, pavarësisht uljes në stol të Zhoze Murinjos.

Mikael Shumaker, tashmë 51- vjeçar, vazhdon që të luftojë me jetën, pas aksidentit me ski në dhjetor të vitit 2013, pas të cilit hyri në

Gjilani zhvilloi ditën e sotme, një ndeshje miqësore ndaj skuadrës ruse Yenisey.

Edi Martini nuk mund ta fshihte zhgënjimin për humbjen në “Niko Dovana” ndaj Laçit.

Ylli i Kosovës, Milot Rashica, po shkëlqen në Bundesligë me Ëerder Bremenin duke e përfaqësuar vendlindjen e tij, duke i mbajtur këpucët

Lacio u kundërvihet atyre që me shallin bardhekaltër në qafë bëhen protagonistë të gjesteve të patolerueshme, deri në atë pikë sa t’u kër

Ish-basketbollisti i Boston Celtics, Cleveland Cavaliers, Dallas Mavericks dhe Seattle SuperSonics, Delonte West, i cili i fitoi më shumë

Laçi që mposhti brenda në Niko Dovana, Teutën falë një gol të Radolf Turkaj.