Ndeshja me Skënderbeun, Shkëmbi: Teuta duhet të tregojë sa e fortë është (VIDEO)

20/09/2019 - 17:14

Teuta u ka dhënë dorën e fundit përgatitjeve në kuadër të sfidës së të shtunës që do të zhvillojë në Korçë me Skënderbeun. “Djemtë e detit” janë të bindur se do të bëjnë një paraqitje dinjitoze në transfertën e Korcës dhe do të sigurojnë një rezultat pozitiv.

Në konferencën për shtyp, trajneri i Teutës, Blendi Shkëmbi tha se skudra është gati për këtë ndeshje dhe se ka të gjithë kontigjentin në dispozicion. Shkëmbi tha gjithashtu se i vjen shumë keq që nuk mundën të siguronin tre pike me Vllazninë në shtëpi dhe se do të bejnë autokritikë në Korçë.

Teuta do të ndeshet të shtunën me Skënderbeun në Korçë, ndeshje e vlefshme për kampionatin kombëtar të futbollit. Në të njëjtën linjë qëndroi edhe mesfushori kosovar i Teutës, Florind Avdyli, i cili theksoi se ka besim se skuadra do të kthehet nga transferta me Skenderbeun me rezultat pozitiv.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.