Ndeshja Teuta-Vllaznia, flasin dy trajnerët pas rezultatit 2-0 (VIDEO)

15/04/2018 - 22:28

Në ndeshjen për mbijetesë mes Teutës dhe Vllazinë e luajtur sot në "Niko Dovana" triumfoi skuadra durrsake me rezultatin 2-0.

Pas këtij rezultati, në një prononcim për mediat, trajneri i Vllaznisë, Ernest Gjoka tha se skuadra e tij ishte e vetëdijshme që do të ishte një ndeshje e vështirë.

Sipas Gjokës, goli i parë çorientoi e stresoi lojtarët çka bëri që skuadra e tij të mos jepte më të mirën, ndërsa goli i dytë dha goditjen përfundimtare.

Gentian Begeja, trajneri i Teutës e cilësoi si një ndeshje specifike. Sipas tij, skuadra ka qenë me një shpirt të lartë gare e dëshirë të madhe për të arritur fitoren përballë Vllaznisë.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nuk ka paqe për mesfushorin kilen, Arturo Vidal, i cili la Bayernin e Mynihut në verë, për t’iu bashkuar Barcelonës për shumën e 28 milio

Canelo Alvarez ka firmosur një kontratë 5-vjeçare me vlerë 365 milionë dollarë.

“Shtëpi, e ëmbla shtëpi”. Këtë fjalë duhet ta thonë shpesh tek Teuta.

Autoritet besojnë se Steve Penny, ish-presidenti i Federatës Amerikane të Gjimnastikës disponon dokumente lidhur me çështjen e Larry Nass

Njëzet e dy vjeç dhe kampion bote me Francën. Është ëndrra e çdokujt që nis të luajë futboll.

Pas tetë javësh kampionat, durrsakët në prag të takimit tepër të rëndësishëm me Laçin do të vuajnë nga mungesa e disa titullarëve.

TEUTA – AKADEMIK BULTEKS 99′      89-86

(18-22, 19-16, 21-15, 17-22/14-11)

Transferimi i Neymarit te Barcelona në verë të 2017-ës për 222 milionë euro tronditi tregun e futbollistëve, pasi deri në këtë moment as

E ardhmja e sulmuesit të Paris Saint Germain, Neymar është larg kampionëve të Francës.

Dy kaska të ish-pilotit brazilian Ayrton Senna do të dalin në ankant në “Cataëiki”, faqja on-line e ankandit të sendeve unike dhe special