Ndihma për familjet në nevojë, Teuta bën një gjest fantastik në kohën e koronavirusit

10/04/2020 - 13:58

Në këtë kohë të vështirë koronavirusi, ku e gjithë Shqipëria është izoluar, për të parandaluar përhapjen në masë të COVID-19, futbollistët e Teutës, kanë bërë një gjest fantastik.

Klubi bregdetar, i është gjendur pranë një familje në nevojë, duke e ndihmuar me ushqime dhe produkte të ndryshme.

Të pajisur me dorashka, futbollistët Emiljano Vila, Sherif Kallaku, Lorenco Vila, Dejvi Kapllani dhe trajneri i portierëve Xhevahir Kapllani, kanë shkuar pranë familjes në nevojë duke i çuar ndihma.

“Nuk ka Unë,Ti,Ai/Ajo ekziston një fjalë SË BASHKU.Së bashku për të ndihmuar sadopak familjet në nevojë. #solidarizohudheti #sebashku #100viteteuta”, shkruan Teuta në faqen zyrtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një protestë e ashpër në përfundim të ndeshjes ndaj Beneventos i ka kushtuar shtrenjtë sulmuesit spanjoll të Juventusit Alvaro Morata, pa

Një futbollist është regjistruar duke goditur arbitrin me shkelm në stil "kung-fu" pas tensioneve dramatike në fund të një ndeshjeje të r

Myrto Uzunit i është dashur pak kohë që të tërheqë vëmendjen e opinionit sportiv botëror me golat dhe lojën e tij me fanellën e Ferencvar

Portieri i Kombëtares, Etrit Berisha është paraqitur në spital për shkak të infektimit me Covid-19.

Mbiemri Schumecher do të rikthehet në garat e Formulës 1 sezonin e ardhshëm, pasi këtë herë do të jetë Mick Schumacher, djali i legjendar

Tenisti spanjoll, Enrike Lopez Perez është përjashtuar për 8 vite nga garat pasi rezultoi fajtor në përfshirjen e skemës së trukimit të n

Te Gjermania ka shpresa që situata mund të përmirësohet përpara kampionatit europian të vitit të ardhshëm.

Barcelona ka në listën e dëshirave të transferimit të muajin janar futbollistin shqiptar të Arsenalit Shkodran Mustafi.

COVID-19 prek edhe Formula 1. Sëfundmi ka rezultuar pozitiv me koronavirus Lewis Hamilton.