Në Durrës shqetësojnë dy titullarët e rëndësishëm

14/11/2019 - 13:40

Durrsakët kanë probleme dhe bëhet fjalë për lojtarët titullarë. Rustem Hoxha nuk do të luajë në sfidën e radhës me Vllazninë në Shkodër. Por, në dyshim është edhe mesfushori me tipare sulmuese, Arbër Çyrbja.

Ky i fundit, në sfidën e fundjavës së shkuar në Gjirokastër pësoi tërheqje dhe tashmë mbetet për t’u parë këto 2-3 ditë për të përcaktuar më pas edhe shkallën e dëmtimit dhe nëse Çyrbja do të jetë apo jo në transfertën me kuqeblutë.

Gjithsesi, trajneri Blendi Shkëmbi ka alternativa, madje në mbrojtje është Shkalla që ka provuar të mbajë edhe peshën e titullarit, e po ashtu edhe në repartin ofensivë ka lojtarë të tjerë dhe të rinj të talentuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Incidenti i ndodhur dje në takimin e Kategorisë së Dytë Gramshi-Ada 4-0, ku u godit arbitri Besmir Lesaj nga lojtari i Adës V.P.

Pak ditë më parë mbrojtësi japonez Yuto Nagatomo i dha lamtumirën mes lotëve skuadrës turke të Galatasarayt, me të cilën luajti në dy sez

Tranjeri i Teutës, Edi Martini ka dalë sot në një konferencë për shytp në prag të ndeshjes ndaj Skëndërbeut.

Ndonëse ende shumë larg viteve më të mira dhe me pretendime për të arritur vetëm një vend në Europa League, Milani është shndërruar në nj

Ndonëse e dominoi Kukësin, Teuta nuk arriti të shkonte më shumë se një barazim pa gola.

Fatkeqësi në familjen e Emiljano Vilës, mesfushorit të Teutës që ka luajtur edhe me kombëtaren shqiptare.

Liverpool ka fituar titullin kampion pas 30 vitesh dhe tifozët e “The Reds” normalisht janë shumë të lumtur për diçka të tillë.

Sulmuesi i Romës Edin Xheko raportohet së është kthyer në një objektiv serioz të Juventusit këtë verë.

Napoli po tregohet shumë aktiv në merkato edhe pse ende nuk ka zyrtarizuar goditjet e reja.

Asnjë rast pozitiv ndaj Covid-19 në padokun e Spilbergut, ku këtë fundjavë do të nisë sezoni i Formula 1.