Në Itali e bëjnë fakt të kryer, Interi arrin akordin financiar me… Lukakun

03/06/2019 - 14:51

Interi është gjithmonë e më afër sulmuesit Romelu Lukaku. Belgu është i preferuari i trajnerit Konte, teksa pritet të zërë vendin e Mauro Ikardit, i cili me shumë gjasa do të largohet nga zikaltërit.

Duke përfituar nga marrëdhëniet e mira me agjentin e lojtarit, Frederiko Pastorelo, mediat italiane raportojnë se Marota ka arritur akordin ekonomik me sulmuesin e Junajtid, i cili është i gatshëm ta ulë pagën e tij në 8 milionë euro në sezon, duke përfshirë edhe shpërblimet, për të provuar një eksperiencë të re në Itali, ku aktivizohet gjithashtu edhe vëllai i tij, Xhordan Lukaku.

Mediat italiane kanë zbuluar se belgu ka ndjekur me vëmendje ndeshjet e Interit këtë sezon, teksa ka brohoritur për kualifikimin e Interit në Champions, sezonin e ardhshëm. Këtë fakt e konfirmojnë edhe mesazhet e vazhdueshme të Lukakut me patriotin e tij, Raxha Naingolan. Interi tashmë duhet të gjejë një marrëveshje me Junajtid që kërkon 70 milionë euro për ta lënë të lirë sulmuesin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa