“Në skuadër dukej sikur kishte ndërruar jetë dikush”, trajneri i Viteshes: Shpresoj që Broja të flejë i qetë

22/11/2020 - 15:26

Pas 5 fitoreve radhazi në kampionat, Viteshe u ndal ditën e djeshme në barazim 1-1 ndaj Groningenit në transfertë. Një ndeshja që mund të ishte mbyllur me fitoren e Viteshes, por në minutën e 63’, Broja humbi një rast të artë shënimi të krijuar vetë, me portën bosh.

Trajneri i Viteshes, Tomas Tesç, u shpreh se skuadra e tij e përjetoi keq këtë barazim, duke thënë se atmosfera në dhomat e zhveshjes ishte sikur të kishte ndërruar jetë dikush.

Gjithashtu ai flet edhe për rastin e Brojës, për të cilin thotë se kështu është futbolli dhe shton më tej që shpreson që ta bëjë gjumin e qetë pas atij rasti.

“Lojtarët ishin më të zhgënjyer se unë në dhomat e zhveshjes. Nëse Broja dhe Bero do kishin shënuar ne do të flisnim ndryshe tani dhe do të kishim dalë me 3 pikë nga ndeshja. Megjithatë sot hasëm probleme me Groningenin dhe unë jam i kënaqur edhe me barazimin.Në dhomat e zhveshjes ishte krijuar një atmosferë sikur kishte ndërruar jetë dikush. Më pëlqen ky mentalitet i skuadrës. Të gjithë janë të mërzitur për këtë barazim, pas gjithë atyre fitoreve radhazi në javët e fundit. Kjo është një shenjë e mirë. Broja? Shpresoj që ai mos e bëjë gjumin keq, për shkak të rastit të humbur. Kështu është futbolli dhe mund t’i ndodhë të gjithëve.”, u shpreh Tesç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më