Nejmar te Barcelona, ja superoferta dhe detajet e marrëveshjes

18/06/2019 - 12:17

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje. Bëhet fjalë për “yllin” brazilian Nejmar, i cili raportohet se është shumë pranë rikthimit te Barcelona.

Sipas portalit brazilian “Globoesporte”, palët janë në bisedime të avancuar dhe ekziston një akord paraprak për mënyrën se si do të realizohet transferimi.

Po i njëjti burim zbulon se Barcelona pritet të paguajë 100 milionë euro në arkat e PSG-së, teksa në transferim do të përshijë edhe kartonin e Rakitiç, Dembele dhe Umtiti.

Në Brazil janë të bindur se Nejmar do të rikthehet te klubi katalanas per të formuar sërish “MSN” e famshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nikolo Zaniolo pësoi një dëmtim të rëndë dhe fatkeq në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Juventus.

Stivi Frashëri është në një formë shumë të mirë dhe ka arritur të gjejë veten, duke qenë një nga portierët më në formë të Kategorisë Supe

Arbër Çyrbja është një nga lojtarët më të mirë të Teutës. Rikthimi i tij pas dëmtimit në muajin dhjetor, e qetëson jo pak stafin teknik.

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s