Nga burgu te kontrata me Zenitin, Kokorin kalon nga ferri në parajsë!

20/09/2019 - 12:56

Marrin fund vuajtjet për Aleksandr Kokorin. Sulmuesi rus ka kaluar nga ferri në parajsë në vetëm pak orë sepse menjeherë pasi është liruar nga burgu ka nënshkruar me Zenitin e Shën Petersburgut deri në fund të këtij sezoni duke u rikthyer te skuadra e tij e mëparshme.

28-vjeçari ka fituar në gjykatën e apelit, duke u liruar nga dënimi prej 18 muaj burg që i kishin dhënë për agresionin ndaj një punojsi të shtetit pas një zënke në një klub nate.

Menjëherë pasi ka dalë nga burgu Kokorin është vendosur në dispozicion të trajnerit Sergei Semak te Zeniti siç e ka konfirmuar edhe agjenti i tij në një intervistë për mediat.

Ashtu Kokorin edhe Pavel Mamaev i cili u përfshi bashkë me të në sherrin me punojësin e ministrisë, ka fituar pafajsinë dhe është rikthyer menjëherë te Krasnodari që i ka ofruar kontratë deri në 31 dhjetor të këtij viti.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Të premten Teuta do kërkojë të thyejë “tersin” dhe të dalë me tri pikë nga përballja tejet e rëndësishme me Flamurtarin.

Teuta vijon me intensitet punën për ndeshjen me Flamurtarin, por përgatitjet kanë qenë të kushtëzuara nga numri i lojtarëve në stërvitje.

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.