Nga Spanja janë të sigurt, Ronaldo është penduar për kalimin në Itali. Ia ka rrëfyer ish-shokëve madrilène

10/12/2019 - 16:08

Cristiano Ronaldo nuk po kalon periudhën më të bukur të karrierës. Portugezi ka pasur shqetësime në gju, të cilat nuk e kanë lejuar të shprehet në maksimum, teksa kjo është reflektuar edhe te numri i golave të CR7 në këtë sezon.

Deri më tani, 34-vjeçari ka shënuar shtatë herë në kampionat dhe vetëm një rrjetë në Ligën e Kampionëve. Shifra jo të nivelit Ronaldo. Ndërkohë, në javët e fundit ka pasur edhe një krisje të marrëdhënies së tij me trajnerin Mauricio Sarri, i cili e zëvendësoi dy herë radhazi.

Ndërsa, si përfundim dështoi të triumfonte edhe në Topin e Artë, çmim që shkoi për rivalin e tij Lionel Mesi, i cili e parakaloi duke u shpallur fitues për herë të gjashtë.

Në këtë formë, Ronaldo duket i dëshpëruar, teksa mendon se nëse do të qëndronte me Real Madrid, atëherë do të ishte një tjetër histori. Sipas medias spanjolle "ABC" këtë fakt, portugezi ia ka rrëfyer ish-shokëve të tij madrilenë.

Megjithatë, tashmë Ronaldo pak mund të bëjë për ta ndryshuar historinë e kaluar dhe i duhet të përqendrohet te ajo aktualja për të synuar sërish trofetë më të rëndësishëm ekipor dhe individual. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Xhani De Biasi është gati t’i japë fund papunësisë, teksa i është ofruar drejtimi i skuadrës së Iranit.Sipas asaj që shkruan gazetari i n

U duk se do ishte e ardhmja e Milanit, por Lucas Paqueta është duke kaluar një moment "JO" te kuqezinjtë.Ylli brazilian filloi të shfaqte

Krizë në futboll, por edhe në jetën personale. Mateo Politano po kalon një moment të vështirë.

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona ka udhëtuar për në Venezuelë për të vizituar mikun e tij dhe presidentin e Venez

Frances Kitching, portierja e Liverpoolit, pësoi një dëmtim “horror” gjatë një seance stërvitore, që duket qartë edhe nga fotot që ajo ka

Ndeshja e parë për këtë vit në stadiumin “Niko Dovana” nuk solli më tepër se 1 mijë shikues.

Isli Hidi u largua në verë nga Teuta, teksa vendosi të vazhdojë karrierën e tij te Bylisi, të cilët po i surprizojnë të gjithë në këtë se

Njëra ndër përleshjet më të ashpra në histori të basketbollit të kolegjeve ndodhi të martën në mbrëmje, pas përballjes me Kansas dhe Kans

Policia e Korçës ka bërë me dije se gjatë ndeshjes së ditës së djeshme midis Skënderbut dhe Partizanit dy persona kanë kryer akte të dhun

Reali i Madridit ka njoftuar sot se ka arritur akordin me Bayernin e Mynihut për huazimin 6-mujor të mbrojtësin të krahut të djathtë Alva