Ngjarje e turpshme, futbollisti i Premier Ligës akuzohet për përdhunim në grup

24/05/2020 - 15:00

Një ngjarje e turpshme ka tronditur botën e futbollit në Angli.

Një futbollist i Premier Ligës është akuzuar për “përdhunim në grup” nga një grua, e cila thotë se pija e saj ishte helmuar gjatë një feste në kohën e izolimit për shkak të koronavirusit.

Viktima, identiteti i së cilës nuk mund të zbulohet për shkaqe ligjore, pretendon se në pijen e saj është hedhur drogë. Ajo gjithashtu frikësohet se është sulmuar nga një numër shokësh i futbollistit në një banesë të marrë me qira.Gruaja u ankua në policia një ditë pas kësaj ngjarje, shkruan “Daily Star”.

Detektivët e kanë në pyetje atë dhe ajo është kontrolluar nga stafi mjekësor i forenzikës dhe doktorët. Policia nuk ka treguar nëse futbollisti, identiteti i të cilit është i panjohur, është marrë në pyetje apo jo, gjithsesi kjo ngjarje pritet të zbardhet në ditët në vijim.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Emiliano Vila humbi babanë e tij të shtunën në mbrëmje dhe të dielën u zhvillua ceremonia mortore, ndërsa u vu në dispozicion të trajneri

‘Blutë’ e Londrës janë të vendosur që të përforcojnë edhe më shumë skuadrën e tyre, pas emrave si Timo Werner e Ziyech.

Valter Përndreca, lojtari i Adës, është arrestuar nga policia ditën e shtunë, pas ndeshjes Gramshi Ada.

Ish-shpresa e madhe e Nottingham Forestit Derrick Otim u mbyt në një liqen në Shtetet e Bashkuara.

Nëse kishte një fije shpresë edhe ajo është shuar përfundimisht.

Vendimi përfun dimtar u mor pak orë para ndeshjes me Lacion, por që ndaj SPAL-it kuqezinjtë kishin nisur të mendonin për Ibrahimoviçin si

Zinedine reagon ashpër pas deklaratave të presidentit të Barcelonës Josep Maria Bartomeu se VAR-i po përdoret vetëm në favor të Realit të

Mbrëmja e djeshme ka qenë e mallkuar për futbollistin e Fiorentinës Frenk Riberi.