Nica vijon punën te Teuta, e konfirmon presidenti Hasanbelliu

12/02/2018 - 10:47

Pas humbjes së Teutës, përballë Luftëtarit me rezultatin 2-3, Stavri Nica deklaroi se do të largohet nga skuadra dhe njëkohësisht edhe nga futbolli.

Gjithsesi, 24 orë më vonë, pasi gjakrat janë ulur, tekniku durrsak ka ndryshuar mendim dhe do të vijojë punën në krye të pankinës.

Ka qenë pikërisht një takim me drejtuesit e klubit, ai që e ka bindur trajnerin Nica të vijojë punën, ndërsa lajmi është bërë i ditur nga përfaqësues të Teutës.

63-vjeçari u largua menjëherë pas ndeshjes me Luftëtarin, të cilën bregdetarët e humbën 3-2, duke mos dalë në konferencën për shtyp, por megjithatë presidenti Edmond Hasanbelliu garantoi se Nica do të jetë në krye të ekipit.

Sipas tij, trajneri gëzon besimin e plotë të drejtuesve. Kështu Nica do të vijojë punën normalisht, duke filluar nga sot, kur skuadra do të nisë punën në kuadër të përballjes me Vllazninë në ‘Loro Boriçi’, një sfidë direkte për luftën për mbijetesë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.

Serbia është shpallur kampione e botës në volejboll për femra, pas fitores dramatike që arriti ndaj Italisë në finale me rezultatin 3-2 (

Teuta arriti një fitore shumë të rëndësishme, duke triumfuar përballë Laçit me rezultatin 0-3.

Real Madrid nuk di të fitojë më.

Derbi i Milanos mbetet një sfidë e veçantë për të gjithë futbollistët kuqezi, veçanërisht për spanjollin Suso.

Pasi fitoi gjithçka në atletikë dhe vendosi edhe rekordin botëror në garën e 100 metrave, atleti xhamajkan Usain Bolt është përkushtuar t

Pas gjobës së majme nga klubi dhe pasi rrezikon 12 vite burg për një sherr në lokal, Arda Turan gjendet përballë një telashi tjetër.