Një gjest i bukur nga Teuta, dhuratë për djaloshin që u kthye nga kampi i Al-Hol

29/10/2020 - 12:19

Futbolli është shumë më tepër se një lojë 90 minuta teksa ia del gjithnjë të përfshijë shumë njerëz të cilët apasionohen dhe më pas e bëjnë këtë sport të pandashëm nga jeta e tyre.

Në këtë formë, futbolli është i lidhur ngushtësisht me emocionet dhe në këtë pikë, një emocion të bukur ka dhuruar edhe klubi i Teutës në ditën e sotme. Klubi durrsak ka surprizuar djaloshin Alvin Berisha, i cili u kthye fatmirësisht në gjendje të mirë shëndetësore nga kampi i Al-Hol.

Në foton e publikuar nga ana e bluve në rrjetet sociale, shihet Alvin i cili ka veshur fanellën e Teutës ndërsa durrsakët theksojnë se fëmijët janë ata që kanë më shumë nevojë për t’iu qëndruar pranë. Një gjest vërtet për t’u duartrokitur nga Teuta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k