Një klub serb thyen barrierat, fazë përgatitore në Durrës

15/02/2020 - 20:34

Skuadra serbe e Ligës së Parë, Dinamo Vranje, ka përzgjedhur Shqipërinë për të zhvilluar fazën përgatitore dimërore. Ekipi drejtohet nga trajneri Dragan Antiç, që njëkohësisht është edhe president i klubit.

Duket disi e çuditshme se si një klub serb zgjedh Shqipërinë për fazë përgatitore, kur dihet se klubet tona zgjedhin Turqinë.

Dinamo Vranje ka qenë e stacionuar në rezidencën e Skënderbeut në Durrës dhe gjatë kësaj kohe kanë zhvilluar edhe katër ndeshje miqësore, dy me Bylisin, një me Tiranën B dhe një me FC Shkodra.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpërthyese” për përh

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës, çdo ditë, me përjashtim të fundjavës i sheh që të stërviten sipas një plani që ka caktuar trajn

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t

Izolimi i godet të gjithë, të pasur të varfër, të famshëm e të panjohur, të bukur apo jo të bukur qofshin.

Për dy vite me radhë, Milani provoi të afrojë mesfushorin kroat Ivan Rakitic, por për arsye të ndryshme negociatat me Barcelonën dështuan

Avioni privat i Lionel Mesit është detyruar të bëjë një ulje emergjente në aeroportin e Brukselit “Zavantem” mëngjesin e sotëm për shkak

Antonio Conte dhe drejtuesit e Interit kanë nisur të mendojnë për sezonin e ri dhe sipas mediave italiane, po përgatiten për 4-5 përforci