Një shqiptar objektivi i radhës për mbrojtjen e Milanit!

29/10/2020 - 16:40

Milani nuk arriti të afronte në skuadër një qëndërmbrojtës në merkaton e verës dhe do të tentojë ta bëjë këtë në merkaton e dimrit në mënyrë që trajneri Stefano Pioli të ketë një skuadër sa më të plotë për vazhdimësinë e sezonit.

Kuqezinjtë do të jenë të vëmendshëm në merkaton e ardhshme për të shfrytëzuar të gjitha rastet dhe mundësitë që do t’u jepen.

Duke iu referuar portalit todofichajes.net, objektivi i ri i Milanit për mbrojtjen është Shkodran Mustafi.

Mbrojtësi me orgjinë shqiptare ka refuzuar në disa raste rinovimin e kontratës me Arsenalin dhe më shumë gjasa do të kërkojë të largohet që në janar, pasi kontrata i skadon në verën e vitit 2021.

Duke pasur parasysh faktin që mund ta humbasë me parametër zero pas disa muajsh, në janar Arsenali mund ta lejojë futbollistin të largohet për një shifër prej rreth 6 milionë eurosh.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fushë ka bërë rivalë të tërbohen, por edhe jashtë fushave Diego Armando Maradona kishte miq e armiq, ndonëse pas ndarjes nga jeta e kë

Qeveria e Argjentinës ka njoftuar se do të mbajë tre ditë zie kombëtare për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit Diego Armando Mara

I lumtur për suksesin që skuadra e tij arriti në transfertën e San Siros ndaj Interit, trajneri i Realit të Madridit Zinedine Zidane në k

Diego Armando Maradona, legjenda e futbollit botëror që u nda nga jeta një ditë më parë e ka lënë mesazhin që dëshiron t’i shkruhet mbi v

Nga sot një vit më parë Shqipëria përjetoi një tmerr të vërtetë pas atij tërmeti të frikshëm me epiqendër Durrësin.

Lionel Messi ka shkruar një mesazh ngushëllimi për vdekjen e legjendës argjentinase të futbollit botëror, Diego Armando Maradona.

Trajneri i Teutës, Edi Martini nuk fshehu dot zhgënjimin pas barazimit 0-0 me Vllazninë në Durrës.

Është mbyllur në barazim pa gola supersfida mes Teutës dhe Vllaznisë e vlefshme për javën e katërt të Kategorisë Superiore.

Vdekja e Diego Armando Maradona, idhullit dhe ikonës kombëtare, i cili vdiq pas një arresti kardiak këtë të mërkurë, e zhyti Argjentinën

Eshte ndarë nga jeta ditën e sotme legjenda e futbollit, argjentinasi Diego Armando Maradona.