Një "tweet" zbulon logon e re të Interit, ja si duket simboli i klubit zikaltër

25/01/2021 - 17:07

Vazhdojnë thashethemet lidhur me logon e re të Interit. Klubi zikaltër ka parashikuar një operacion marketingu për muajin mars, njëkohësisht me datëlindjen e 113-të.

Emri i klubit do të mbetet i njëjti (FC Internazionale Milano), por do të ndryshojë logoja dhe emri i brendit: Inter Milano do të jetë emërtimi që do të shoqërojë iniciativat e klubit.

Ndërkohë, ka pasur një "tweet" të dyshimtë, më pas i hequr; një foto e Interit e publikuar në kanalet e sponsorit teknik, nga ata që po punojnë për uniformat.

Krahasuar me stemën aktuale, dallohen dukshëm shkronjat "I" dhe "M", pra Inter Milano, që po përfshin prej kohësh futbollistët dhe tifozët VIP.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare ish-futbollisti i njohur dhe trajneri kroat, Zlatko Kranjçar.

Në ndeshjen PSV-Ajaks e cila përfundoi me shifat e barabarta 1-1, gati sa nuk plasi konflikti në minutat e fundit të ndeshjes.

Teuta barazoi 2-2 me Kukësin në “Niko Dovana”. Vendasit kaluan dy herë në avantazh, duke u barazuar nga verilindorët.

Çfarë nuk u pa në TV në sfidën Teuta-Kukësi të luajtur në stadiumin “Niko Dovana”:

Nuk ka fitues në super sfidën e kësaj fundjave në Premier League mes Manchester United dhe Chelsea.

Inter arriti një tjetër fitore në Serie A, duke forcuar pozitat në krye të renditjes.

Pavarësisht se aventura me Tiranën ka përfunduar, Emanuel Egbo vazhdon të shijojë suksesin e arritur sezonin e shkuar, kur u shpall kampi

Në dhjetor të vitit të kaluar u regjistrua një ngjarje e pakëndshme në ndeshjen mes dy skuadrave italiane në Serinë D, Trento dhe San Xho

Kampionati italian po bëhet gjithmonë e më i vështirë dhe i luftuar, dhe Milanin e pret një tjetër test i rëndësishëm nesër në mbrëmje (2

Bashkëshortja e futbollistit të mirënjohur nga Kosova, Valon Behrami, ka arritur një fitore të madhe në garat e Kupës së Botës në skijimi