Nuk është në planet e Sarrit, Juventusi ia ofron mbrojtësin Rugani Barcelonës

17/08/2019 - 19:31

Daniele Rugani me shumë mundësi do të largohet nga Juventusi, pasi nuk konsiderohet në planet e trajnerit të ri. Për lojtarin interesohen Roma dhe Monako, të cilët kanë kontaktuar me drejtuesit bardhezi, por e konsiderojnë të lartë çmimin prej 30 milionë euro të kërkuar.

Sipas asaj që shkruan “Tuttosport”, drejtori sportiv Fabio Paratiçi, është nisur drejt Barcelonës për të folur me drejtuesit katalanas, me shpresën se ata janë të interesuar akoma për lojtarin.

Spanjollët kishin shfaqur interes për të marrë shërbimet e 25-vjeçarit në vit më parë, por asokohe “Zonja e Vjetër”, refuzoi ta shesë pasi e shikonte atë si pasardhësin e Barzalit. Gjithsesi Rugani tani nuk është në planet e Sarrit, dhe drejtuesit po përpiqen ta largojnë, duke ia ofruar atë Barcelonës.

Italiani ishte pranë një transferimi në Premier Ligë, me Arsenalin dhe Totenhemin që dukeshin afër transferimit të tij, por nuk ranë dakord me kushtet personale, dhe një transferim atje tashmë është i pamundur, për shkak se merkato në Angli është mbyllur.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg

Në momentin më të mirë të tij, Cristiano Ronaldo rrezikon që të ndalet.

Është Ashley Young përforcimi i parë për Interin e Antonio Contes në merkaton e dimrit.

Amir Rrahmani bën hapin e madh në karrierë. Kapiteni i përfaqësueses së Kosovës tashmë mund të konsiderohet një futbollist i Napolit.

Trajneri Edi Martini nuk heq dorë nga merkato, aq më tepër tashmë që është dëmtuar edhe Renato Arapi, një shqetësim për teknikun shkodran

Në miqësoren me Skënderbeun nuk mundi të ishte për shkak të një dëmtimi, por asgjë nuk e pengon Renato Arapin të shohë përpara bashkë me

Marash Kumbulla është një nga objektivat kryesorë të disa prej skuadrave më të mëdha në Europë.

Dueli i mundjes mes Gjeorgjisë dhe Ukrainës në turneun e lirisë u shndërrua në përleshje masive të pothuajse të gjithë akterëve të të dyj

Tensioni mes Iranit dhe SHBA-së në Lindjen e Mesme ka trembur Mançester Junajtidin.

Mediat angleze pretendojnë se UEFA-ja ka bërë një skandal të madh në zgjedhjen e formacionit të vitit, në Evropë.