Ofertë e bujshme, Newcastle së shpejti si Manchester City!

27/05/2019 - 17:19

Lajm i bujshëm nga Anglia: Newcastle pritet të bëhet së shpejti një superfuqi futbollistike, në nivelin e Manchester City, sepse po ndërron pronar. 

Mike Ashley ka rënë dakord që t'ia shesë klubin sheikut Khaled bin Zayed Al Nehayan, sipas mediave kryesore në Britaninë e Madhe. 

The Sun shkruan se miliarderi ka ofruar 350 milionë sterlina dhe dokumentacioni i është paraqitur edhe Premier Ligës, që duhet të japë aprovimin. Al Nehayan është kushëriri i pronarit të Manchester City, Sheikut Mansour.

Synimi i parë i tij do të jetë konfirmimi në stol i Rafa Benitez, para se të nisë një fushatë përforcime Faraoni ke ne verë, për ta kthyer Newcastle në një klub elitar, pas shumë vitesh plot vuajtje, me pronarin aktual Ashley që e drejton klubin prej 13 vitesh pa asnjë sukses dhe me shumë kritika nga tifozët. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.

Tregu i transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La

Momente paniku për bashkëshorten e sulmuesit Mauro Ikardit, teksa ishte duke bërë xhiro me motor uji në Liqenin e Komos së bashku me disa

Në Amsterdam duken të bindur. Matijs De Ligt do të jetë blerja e re e Juventusit.

Ish-kampioni i Botës, Kafu është në telashe të mëdha.

Teuta u thye në Letoni me shifrat 3-0, duke e bërë gati të pamundur kualifikimin. E megjithatë, shanset nuk janë shuar tërësisht.

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë