Palermo flet anglisht, pronarët e rinj vijnë nga... NBA!

15/04/2019 - 11:53

Palermo është gati të flasë anglisht. Eshtë një hap larg mbyllja e akordit me York Capital, tashmë fond investimi amerikan dhe prej kohësh në ndjekje të një klubi italian. Në fillim Palermo, pastaj Sampdoria dhe në fund sërish në Sicili.

Tratativë e gjatë, por që ka sjellë shtrëngim duarsh. Investimi parashikon edhe ndërtimin e një fushe stërvitore dhe stadiumit.York Capital ka punuar këto vite në heshtje, ashtu si edhe drejtori sportiv Foschi do të fshihej në deklarata.

Një grup i fortë që kontrollon ekipin e NBA, Milwaukee Bucks.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak

Pasi përfundoi periudhën e huazimit te Lugano, Armando Sadiku nga grumbullimi i kombëtares shqiptare bëri me dije se pas pushimeve do të

Ende pa e bërë prezantimin e tij, media italiane jep detaje se Mauricio Sarri ka pranuar Juventusin, por ndërkohë ka bërë vetëm dy kërkes

Kleis Bozhanaj është talenti shqiptar që kanë përfunduar në listën e dëshirave nga skuadrat më të mëdha europiane.

Mohamed Salah ka refuzuar shansin për t’iu bashkuar Realit të Madridit dhe Juventusit këtë verë, por ai do të marrë në konsideratë të ard

Bledi Shkëmbi është i lumtur që pas një sezoni të suksesshëm në krye të Teutës u shpërblye nga drejtuesit me rinovim të kontratës.Trajner