Palermo gjobitet 10,000 € për një akullore

14/02/2018 - 11:08

Klubi i Serie B është gjobitur 10,000 euro pasi një nga tifozët e ekipit ka goditur arbitrin me një akullore me kaush.

Ka qenë një javë e çuditshme në Serie B, teksa një pjesëtar i stafit teknik të Pro Vercelli-t është pezulluar për pjesën e mbetur të sezonit pasi goditën me grusht dy pjesëtarë të Brescia-s.

Një tjetër incident i çuditshëm ka ndodhur në ndeshjen e së hënës, ku Palermo u mund brenda në shtëpi nga kryesuesit e kampionatit Foggia.

Në mesin e pjesës së dytë, një tifoz i Palermo-s hodhi një akullore nga shkallët e stadiumit drejt arbitrit. Klubi u gjobit 10,000 por në raportin e Komisionit të Disiplinës shkruhej se nuk ka pasur të dëmtuar.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Milani ka nisur kontaktet e para me përfaqësuesit e mbrojtësit kroat Dejan Lovren, i cili ka mbetur në stol te Liverpooli dhe po kërkon t

Tani nuk ka më asnjë dyshim, Maurizio Sarri do të jetë trajneri i ri i Juventusit.

Grupi Suning, që ka në pronësi Interin, ka vendosur 120 milionë euro në dispozicion të merkatos së skuadrës zikaltër, për të tentuar të p

Lionel Mesi, Roxher Federer, Kristiano Ronaldo apo Flojd Mejuedhër janë disa prej sportistëve miliarderë të fiksuar pas makinave të shtre

Presidenti i Teutës, Edmond Hasanbelliu, ka një jetë në futboll dhe nuk mund të kënaqet thjesht me faktin se skuadra e tij u rikthye të m

Thomas Strakosha është një nga emrat që po lakohet gjithnjë e më shumë në shtypin anglez.

Dy goditjet e fund sezonit nga Liverpuli dhe Valencia për Barcelonën, bën që katalanasit të zgjohen dhe të shohin se çfarë do të bëjnë se

Lukaku është gjithnjë e më shumë drejt transferimit tek Inter.

Stadiumi i Realit të Madridit u elektrizua me prezantimin e Eden Hazard, futbollistit që tifozët shpresojnë se do të rikthejë entuziazmin