Pamje horror, mbrojtësi serb i thyen këmbën “yllit” të Austrisë

18/06/2019 - 10:45

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vjeçarëve.

Në minutën e 75-të, mbrojtësi serb Jovanovicç, që aktivizohet në radhët e Bordosë, ndërhyn në mënyrë të gabuar ndaj “yllit” të Austrisë Hanes Uolf, duke i thyer këmbën këtij të fundit.

Mesfushori 20-vjeçar, i cili është pjesë e skuadrës së Salzburgut, mësohet se kishte arritur akordin me Lajpcigun, dhe më 1 korrik do të transferohej te klubi gjerman, por pas kësaj situate, ai duhet të presë një kohë të gjatë për të bërë debutimin në Gjermani.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një ndeshje futbolli midis dy shkollave në Xhamajkë, për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi.

Barazimi 1-1 me Slavian e Pragës në shtëpi, nuk është kurrsesi debutimi që Antonio Konte dhe tifozët e Interit prisnin në Champions Leagu

Çelsi e nis keq aventurën në Ligën e Kampionëve, pasi humbi brenda  në shtëpi në ndeshjen hapëse 0-1 nga Valencia.

Teuta pret që të “përforcohet” para Korçës. Sherif Kallaku ka zbritur më në fund në fushë.

Shpulla që i dha Candrevës në ndeshjen mes Interit dhe Udineses, i ka kushtuar shtrenjtë fantazistit argjentinas Rodriogo De Paul, pasi p

Njeriu i dytë, më i pasur në botë ka ndërmend të blejë skuadrën AC Milan për 890 milionë paund!

Policia italiane ka zhvilluar aksionin e koduar “Baneri i fundit” dhe ka arritur të vërë në pranga 12 kapo-ultrasë të Juventusit, si dhe

Suksesi i Milanit në Veronë la shumë të pakënaqur mes tifozërisë kuqezi.

Ta largosh Massimo Morattin nga Interi është mision i pamundur.