Paraqitje e dobët në Europë, Fonseca “djeg” 4 futbollistë

14/12/2019 - 22:27

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 përballë austriakëve të Wolfsberger, duke u kualifikuar e dytë e grupit në fazën e 1/16-ave të Europa Leagues, ndërsa trajneri Paulo Fonseca nuk e ka miratuar aspak paraqitjen e të tijve.

Ai ka shpërthyer në konferencën për shtyp duke akuzuar se lojtarët e tij e nënvlerësuan kundërshtarin, ndërsa në qendër të kritikave përfunduan emra si Fazio, Under apo Florenzi, të cilët kanë luajtur pak gjatë këtij sezoni.

Veçanërisht Florenzi duket se nuk gëzon aspak besimin e teknikut dhe pritet të largohet në janar, ndërsa skuadrat që e kërkojnë janë të shumta, duke filluar me Interin e vijuar me Milanin e Fiorentinën, që janë gati të paguajnë 10-15 milionë euro për kartonin e tij.

Me valixhe në duar është edhe Nikola Kalinic, që erdhi për të zëvendësuar Dzekon, por dëmtimi e la jashtë fushe dhe në janar sulmuesi kroat pritet të rikthehet te Altetico e Madridit, skuadër që ka në pronësi kartonin e tij.

Më i vështirë duket një largim i mbrojtësit Fazio, pasi mosha e argjentinasit është relativisht e madhe dhe asnjë skuadër nuk ka ndërmend të investojë te ai, përveçse po të mund ta marrë falas.

Sa i përket Under, turku pritet të mbetet pjesë e verdhekuqve deri në fund te sezonit, ku e pret një punë e vështirë për të fituar një vend titullari në formacionin e Fonsecës dhe nëse nuk ia del, duhet të bëjë gati valixhet për një tjetër destinacion.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin.

Mediat në Francë vazhdojnë t'i qëndrojnë idesë që Kristiano Ronaldo dëshiron të largohet nga Juventusi dhe të transferohet te PSG.