Pas Ronaldos, Juventusi ëndërron edhe Marcelon

12/07/2018 - 14:07

Ndoshta është një indicie që nuk e bën të mjaftueshme të raportohet për lajm. Por diçka e tillë, nëse iu komunikohet tifozëve, e për më tepër vetëm 24 orë pasi u zyrtarizua “transferimi i shekullit”, sigurisht që mund t’i bëjë të kalojnë në delirë e pse jo të ëndërrojnë.Mbrojtësi brazilian i Realit, Marcelo, është bërë ndjekës i profilit zyrtar të Juventusit në “Instagram”.

Me shumë gjasë, ky është një tregues që ka të bëjë më shumë për afrimitetin e tij me Cristiano Ronaldon, me të cilin është shok jo vetëm për një çështje të thjeshtë: gjuha dhe komunikimi më i lehtë me portugezin.Por, tifozët bardhezinj të Juventusit po ëndërrojnë dhe këtë e kanë shfaqur hapur edhe në rrjetet sociale, ku “hashtag”-u #Marcelo po kthehet në trend edhe në “Twitter”.

Mes të tjerash, kjo çështje është e lidhur edhe me nevojat për të mbuluar krahun e majtë të mbrojtjes së Juventusit. Gjithçka mbetet e lidhur me fatin e një tjetër braziliani, si Alex Sandro, i cili gjithmonë ka qenë mes dilemës mes nxjerrjes së tij në merkato dhe mundësisë për ta mbajtur, përmes rinovimit të kontratës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Në fillim të sezonit llogaritë janë më se normale, duke u bazuar te merkato apo dhe situata në klub.

Teuta mund të konsiderohet surpriza më e bukur e këtij edicioni, për faktin se “Djemtë e Detit ende nuk kanë treguar limitet e tyre.

Në volejboll për meshkuj janë luajtur dy sfidat të vlefshme për eliminatoret e grupit B të Kupës së Shqipërisë në sallën sportive “Farie

Zlatan Ibrahimovic dëshiron rikthimin te Milani por duket se ka mbetur peng i kontratës së tij me LA Galaxy.

Konkurrenca sa vjen e rritet në Champions League, pasi tashmë nga mbetur skuadrat më të forta.

Një fitore, pesë barazime dhe dhjetë humbje në 16 ndeshje kampionat. Ky sezon i Serie A ka rezervuar pakënaqësi të shumta te Frosinone.

Dopieta e Xherdan Shaqirit, i dhuroi fitoren Liverpulit në sfidën ndaj Mançester Junajtid e vlefshme për kampionatin anglez.

Majkëll Shumaker është duke luftuar prej 5 vitesh me jetën e tij, që prej 27 dhjetorit të 2013-s kur rrëzimi nga skitë në shpatet ë Merib

Zëvendësimi në sfidën ndaj Luganos ka mjaftuar që shqiptari i Kosovës, Benjamin Kololli të shpërthejë duke thyer me grushte stolin e reze

Mbrojtësi shkodran, Enis Hakaj, ishte ndër më të mirët në radhët e Teutës në fitoren e thellë në Fushë-Krujë ndaj Kastriotit.