Periudhë e keqe për futbollistin e Interit, aksidenton një grua para derbit të Italisë

06/12/2018 - 11:54

Lautaro Martinez në telashe para derbit të Italisë, Juventus-Inter. 21-vjeçari argjentinas është përfshirë në një aksident automobilistik, fatmirësisht pa pasoja të rënda, ndërsa po drejtonte automjetin e tij tip Porsche Boxter në sheshin Buonarroti në qytetin e Milanos.

Nga përplasja ka mbetur e plagosur një 37-vjeçare, e cila po udhëtonte me biçikletë. Gruaja është transportuar menjëherë në spital për të marrë ndihmën mjekësore. Aksidenti ndodhi teksa Lautaro po shkonte për një përurim mondan në qendër të qytetit bashkë me disa futbollistë të tjerë zikaltër (Icardi, Vecino, Gagliardini dhe Perisic) dhe me milanistët Donnarumma edhe Abate. Lajmet e fundit tregojnë se aksidenti nuk ka lënë pasoja të rënda për gruan që po udhëtonte me biçikletë.

Nuk është një periudhë me fat për Lautaro Martinezin, që po gjen shumë pak hapësira në skemat e Lucciano Spallettit. Edhe javën e kaluar u vu në siklet nga mesazh i babait të tij në Twitter, që kritikonte pikërisht Spallettin për minutat e pakta që i ka rezervuar futbollistit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Chelsea është duke kaluar në një formë jo të mirë, aktualisht renditen në vendin e gjashtë në Ligën Premier, e tani u eliminuan edhe nga

Sami Khedira nuk udhëtoi me Juventusit për ndeshjen e Championsit me Atleticon për një arsye shumë të rëndësishme që ka të bëjë me shënde

Romelu Lukaku do të largohet nga Manchester United në fund të këtij sezoni.

10 milionë euro mbajnë larg marrëveshjen mes Interit dhe Barcelonës për transferimin e Ivan Rakticit në Serinë A.

Futbolli luhet për ata, por në stadiumet shqiptare prezenca e tifozëve nuk është në nivelet që të gjithë do të dëshironim, ndonëse java e

Alberto Cerri është përfundimisht futbollist i Cagliarit.

Teuta në vend të dytë, Teuta me një mjeshtër porte si Isli Hidi që përjeton rininë e dytë, Teuta me eksperiencë për të shitur në mbrojtje

Mbrëmjen e djeshme, Dortmundi u ndal në një barazim pa gola në transfertën ndaj Nurenberg, por një episod i veçantë ndodhi në minutën e 1

Pro Piacenza për shfaqen e shëmtuar që dhuroi të dielën, shfaqe që bëri xhiron e botës e pëson keq.

Trajneri i njohur argjentinas, Marselo Bielsa, bëri bujë pasi metoda e tij për të zbuluar taktikat e kundërshtarëve doli në dritë.