Pirlo drejt shkarkimit nga pankina e Juventusit, bardhezinjtë gjejnë zëvendësuesin e trajnerit italian

10/05/2021 - 13:21

Pas humbjes turpëruese ndaj Milanit me rezultatin 0-3 në stadiumin “Allianz”, Andrea Pirlo është një hap larg shkarkimit nga detyra e trajnerit tek skuadra e “Zonjës së Vjetër”.

Sipas “SportMediaset”, Juventusi ka gati zëvendësuesin e teknikut italian i cili është zëvendësi i tij, Igor Tudor, i cili pritet të drejtojë bardhezinjtë në katër sfidat e ardhshme, tre në kampionat dhe një në finalen e Kupës së Italisë ndaj Atalantës.

Sipas medias italiane Tudor është një emër provizor dhe për sezonin e ardhshëm drejtuesit bardhezi do të tentojnë rikthimin e Masimiliano Alegrit apo edhe Zinedin Zidanin në pankinën e saj.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Federatës Italiane të Futbollit, Gabriele Gravina është rikthyer të flasë për çështjen e krijimit të Super Ligës.

Ataku kardiak që pësoi Christian Eriksen në fushën e lojës tronditi të gjithë botën e futbollit, ndër të tjerë dhe gruan e tij Sabrina Kv

Momente ankthi dhe paniku për jetën e Christian Eriksen.

Uellsi dhe Zvicra kanë ndarë pikët mes tyre në ndeshjen e parë të ditës së sotme në Euro 2020.

Në ndeshjes midis Danimarkës dhe Finlandës, mesfushori Christian Eriksen pësoi infarkt në fushë ç’ka trishtoi fansa të futbollit në mbarë

Italia buzëqesh, buzëqesh edhe arkitekti i këtij ekipi, Roberto Mancini, fitorja e pastër 3-0 kundër Turqisë i jep më shumë besim për pje

Momente të tmerrshme janë shënuar në Danimarkë-Finalndë, pasi Christian Eriksen, numri 10 danez, ka humbur ndjenjat në fushë.

Tani nuk ka më dyshime për të ardhmen e Giggio Donnarummës, e cila do të jetë në kryeqytetin e Francës, Paris.

Nuk kanë të sosur telashet për organizatorët e Copa America-s, pasi në fillim të muajit maj iu desh të ndërronin vendin organizator dhe m