Pirlo trajneri i ri i Juventusit, Gatuzo tallet: E hëngri edhe ai, është me fat që e…

09/08/2020 - 18:19

Andrea Pirlo u emëruar ditën e djeshme si trajneri më i ri i Juventusit, pasi këta të fundit shkarkuan Mauricio Sarrin. Ndonëse ish-mesfushori bardhezi nuk kishte aspak eksperiencë, drejtuesit e “Zonjës së Vjetër”, vendosën që t’i besojnë atij drejtimin e skuadrës.

Nuk ka munguar as një batutë nga trajneri i Napolit, Xhenaro Gatuzo për këtë. “E hëngri edhe ai. (Qesh) Kjo është puna. Ai është me shumë fat që e fillon te Juventusi, por në këtë profesion nuk mjafton karriera e suksesshme si futbollist. Duhet të studiosh, të punosh shumë dhe fle pak gjumë. Të jesh lojtar dhe trajner nuk është aspak e njëjta gjë. Është një profesion ndryshe, të cilin nuk mund ta mësojmë vetëm nga librat. Ne duhet të futemi atje dhe të punojmë shumë. Është një botë tjetër”, u shpreh Gatuzo.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Suksesi në transfertë përballë Dinamo Kiev i jep Juves më shumë qetësi përpara sfidës kundër Barcelonës në “Allianz Stadium”.

Mes shumë temave, për të cilat Gerard Piqué foli në intervistën e tij të gjerë me “La Vanguardia”, ishte edhe ajo që ndodhi me Leo Messin

Lewis Hamilton mund të jetë në rrugën e duhur drejt titullit të tij të shtatë në Formula 1, por britaniku nuk ka kontratë për vitin 2021.

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka është takuar ditën e sotme me kryeministrin Edi Rama.

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Marash Kumbulla, është jo vetëm një “saraçineskë” në mbrojtje, por edhe një gjuetar goli në zonën rival

Një postimi i trajnerit të Italisë, Roberto Mançini në “Instagram”, në lidhje me Koronavirusin, që po bën kërdinë në të gjithë botën, pro

Teuta po vijojnë përgatitjet dhe për nisjen e sezonit dhe në kampin durrsak optimizmi është i madh dhe të gjithë besojnë se fitimi i titu

Tetori pa fitore për Shqipërinë dhe Kosovën është reflektuar edhe në klasifikimin botëror të FIFAs-s, ku të dyja përfaqësueset humbasin t

Republika Çeke bëhet shteti i parë europian që ndërpret kampionatin për shkak të shtimit të madh të rasteve me të prekur nga Covid-19.

Dy humbjet e fundit, në kampionat ndaj Kadiz dhe në Champions ndaj Shahtjorit, kanë trazuar ujërat te Reali i Madridit. Pas humbjes së dj