Po “çmend” Italinë me paraqitjet e tij, Arsenali dhe Barça në garë për lojtarin e Juves

21/07/2019 - 22:26

Arsenali, Barcelona dhe Evertoni janë klubet e interesuara për shërbimet e sulmuesit të Juventusit, Moise Ken.

Sulmuesi 19-vjeçar shpërtheu në skuadrën e parë të kampionëve të Italisë sezonin e shkuar, por me konkurrencën që do të ketë me Ronaldon, Dibalën dhe Manxukiçin, ai do ta ketë vështirë të gjejë hapësirat që do donte në skuadrën e Sarrit.

Rivalët e Juves janë gati të përfitojnë. Deri tani Evertoni është skuadra që kishte treguar interes të madh te talenti i kombëtares italiane. Por informacion kanë kërkuar edhe gjigantët e Arsenalit dhe Barcelonës.

Juventusi i ka vendosur 19-vjeçarit një çmim 25-30 milionë euro, por kërkon me ngulm përfshirjen e klauzolës së riblerjes për 40 milionë euro.

Ken shënoi 6 gola në 13 ndeshje në Serinë A sezonin e shkuar dhe fitoi edhe ftesën në kombëtaren italiane, me të cilën festoi edhe dy golat e parë në 3 ndeshje. Juve po përgatitet që të rinovojë deri në 2024 me klientin e Raiolës, përpara se ta shesë. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Carlo Ancelotti në sytë e lojtarëve por dhe vetë pasuesit të tij, Rino Gattuso, shihet si një baba, një trajner i qetë, i cili krijon mar

Kristiano Ronaldo bëhet shpesh herë protagonist si në fushën e futbollit ashtu edhe jashtë saj.

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qar

Teuta ka arritur të fitoi derbin ndaj Goga Basket.

Gjykata Civile e Milanos ka dënuar firmën e njohur të veshjeve Dolce & Gabbana srl që t’i paguajë Diego Armando Maradonës 70 000 euro

Kukësi-Teuta është gjithmonë një ndeshje me emocione dhe rezultate të paparashikueshme, qoftë kur është luajtur në Durrës, e gjithashtu n

Protagonist i padiskutueshëm për kthesën e Teutës ishte një 20- vjeçar.

Teuta provoi edhe një herë entuziazmin e një takimi të fituar, një ndjenjë e cila i mungonte nga data 18 tetor dhe e bëri në një çast shu

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.

Çdo e keqe e ka një të mirë edhe për Carlo Ancelottin i cili vetëm pak orë pas shkarkimit nga stoli i Napolit mund ta shohë veten në pank