Pochettino në rrezik, Mourinho bëhet gati

09/10/2019 - 17:15

Jose Mourinho është gati të marrë drejtimin e Tottenahmit që po kalon një krizë të thellë në ndeshjet e fundit.

Drejtuesit e ekipit lodinez janë gati të shkarkojnë Pocchetinon për shkak se ai ka mosmardhënje të mira me disa lojtarë.

Gjithashtu mediat angleze kanë nxjerrë në dritë emrin e Jose Mourinhos i cili është i pa punë që prej dhjetorit të vitit 2018.

Mourinho e njeh mjaft mirë Premir League pasi ka drejtaur Chelsean deh Manchester United për disa vite.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.