Polemikat s’kanë fund në Inter-Juve, Bonuçi i jep dorën arbitrit Roki gjatë ndeshjes. Tërbohen zikaltrit

08/10/2019 - 15:00

Juventusi fitoi me shifrat 1-2 “derbin e Italisë” ndaj Interit, por tifozëve zikaltër duket se nuk u ka shpëtuar një moment, që në qendër të vëmendjes ka pikërisht arbitrin kryesor të sfidës, Xhanluka Roki.

Në minutën e 77-të të sfidës, një dhënie e dorës mes Rokit dhe kapitenit Bonuçi, ka bërë që tifozët e Interit të ngrenë dyshime, për një marrëdhënie të afërt mes lojtarëve bardhezinj dhe arbitrin.

Rasti ka në qendër të vëmendjes një moment kur arbitri mesa duket nuk ka dhënë karton për lojtarët e Juves, dhe Bonuçi ka shkuar për ta përshëndetur për vendimin, gjithsesi diçka e tillë i ka acaruar akoma më shumë tifozët e Interit.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Erjon Beu është nga ata durrsakë që kur dëgjon për arritjet dhe sukseset e tyre jashtë vendit, bën të ndjehet krenar çdo bashkatdhetar.

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian po afron dhe pasojat e saj do t’i ndjejë edhe futbolli.

Gabriel Barbosa prej janarit të këtij viti, luani huazuar nga Interi te klubi brazilian i Flamengos.

Marash Kumbulla është një nga realitetet më të bukura të Serisë A dhe sigurisht që duke parë shpërthimin e talentit shqiptar, edhe klubi

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqyte

Sherif Kallaku vazhdon të tregohet gjithnjë e më shumë vendimtar me fanellën e Teutës, duke shënuar gola të rëndësishëm për durrsakët.

Mesfushori i Teutës, Arbër Çyrbja, shkëlqeu në ndeshjen e djeshme, ndërsa i mungoi vetëm goli.

Mund të humbasësh, por fiton përgëzimet e presidentit, si në rastin e ekipit të Flamurtarit, që u duartrokit në fund të ndeshjes nga Sina

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë.

Teuta bën detyrën, mposht 1-0 Flamurtarin e vendit të fundit në Elbasan Arena dhe ngjitet përkohësisht e vetme në krye të Kategorisë Supe