Pranë stolit te Napoli, Gianni de Biasi sërish në Serie A!

09/11/2019 - 20:46

Në kulmin e kaosit që po mbretëron prej ditësh te skuadra e Napolit, mund të mbijë një trajner italo-shqiptar si njeriu që mund të shpëtojë sezonin. Xhani De Biazi po përflitet nga mediat e Apenineve si ai që mund të pasojë Karlo Ancelotin në pankinën e formacionit jugor, që po vuan përplasje serioze mes hierarkisë drejtuese në njërën anë, dhe futbollistëve e stafit teknik në anën tjetër.

Presidenti De Laurentis i zhgënjyer me skuadrën për rezultatet në fushë, por mbi të gjitha për bojkotin e bujshëm ndaj grumbullimit, po mendon gjobitjen me 5% të pagës vjetore për secilin lojtar, që nëse llogaritet në total shkon në një shifër të konsiderueshme. Qëndrimi i Karlo Ancelotit në krah të futbollistë ka zemëruar drejtuesit që tani mendojnë alternativën në pankinë sa më shpejt.

Xhani De Biazi shihet si një trajner i përkohshëm këtë sezon për të qëndruar brenda objektivave. Një emër që nuk kërkon miliona por një mënyrë për t'u rivendosur në diskutim, ish trajneri i kombëtares shqiptare ofron një profil të pranueshëm edhe për një ambient shpërthyes si Napoli. Kontrata për të është vetëm deri në qershor, dhe kontaktet kanë nisur dhe po intensifikohen.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kanë përfunduar 4 sfidat e çerekfinaleve për Kupën e Shqipërisë në basketboll për meshkuj.

Edhe pse Solskjaer pritet ta mbyllë sezonin aktual, ndonëse te këto rezultate rrezikohet një tjetër vit pa Champions-in.

Roma do të luajë ditën e nesërme ndaj Lacios, në atë që është një nga derbit më të bukur në Itali.

Java e 19 e Kategorisë Superiore ka rezervuar duele interesante dhe një prej tyre është ndeshja që do të luhet të dielën në 16:00 në Durr

Afrimi i një qëndërmbrojtësi sjell largimin e një tjetri.

Bajerni është duke menduar seriozisht për të bërë një revolucion në skuadër.

Attelico i Madridit i turpërua në Kupën e Mbretit teksa u eliminua nga Clutural Leonesa, skuadër që militon në “Segunda Division B”, ose

Liverpooli siguroi fitoren e 22-të sezonale, nga 23 takime të zhvilluara gjithsej në Premier League, duke ruajtur distancën prej 16 pikës