Pranoi se kishte koronavirus, Valencia reagon pas deklaratës së Gasperinit: Ka rrezikuar jetët e njerëzve

01/06/2020 - 15:31

Klubi i Valencias reagoi pasi trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini pranoi ditën e djeshme se ka qenë i infektuar me koronavirus.

Nëpërmjet një komunikate për shtyp, klubi spanjoll u shpreh i indinjuar duke theksuar se tekniku i skuadrës bergameske ka rrezikuar seriozisht jetët e njerëzve.

“Valencia shpreh habinë e saj për komentet e bëra nga trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini, i cili deklaroi në mediat italiane ditën e diel duke thënë se gjatë dhe para ndeshjes së datës 10 mars Valencia-Atalanta ishte i ndërgjegjshëm për simptomat e koronavirusit duke mos marrë masat parandaluese. Me këto veprime, ai mund të kishte rrezikuar jetët e njerëzve”, nënvizon Valencia.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edicionit të ardhshë

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij.

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh.

Barcelona prej kohësh ndjek Lautaro Martinez, si një dëshirë e madhe e klubit katalanas që duan ta transferojnë në ekipin e tyre.Sulmuesi

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, ku mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin.Zinedin Zidan vendosi që në

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.