“Prehuni në paqe”, mesazhi prekës i tifozëve të Teutës për viktimat e tërmetit

08/12/2019 - 17:35

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tërmetit të 26 nëntorit, ku humbën jetën 51 vetë dhe qindra familje mbetën jashtë shtëpive të tyre për shkak të dëmëve që pallatet pësuan nga shkundja e tokës prej 6.4 ballësh.

Tifozët durrsakë kishin shpalosur një banderolë kushtuar 51 viktimave të tërmetit, ku shkruhej “Prehuni në paqe”, shoqëruar nga numri 51 dhe krahët e engjëjve. Gjithashtu u ngritën në qiell edhe 51 balona, në kujtim të tyre, balona që fluturuan drejt qiellit të Durrësit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bie stoli i parë në Bundesligë vetëm pas dy javësh nga fillimi i kampionatit.

Elseid Hysaj mund të largohet nga Napoli, për të kaluar në kampionatin rus, aty ku e kërkon skuadra e Spartakut të Moskës.

Një lajm i bujshëm vjen nga Anglia.

Ngolo Kante raportohet se ka pranuar të tranferohet tek Interi.

Teutës i është shtuar “oreksi”, pasi mbylli një sezon më shumë se të suksesshëm në histori.

Rrezikoi që të mos kualifikohej për në sesionin e fundit të provave zyrtare, por Lewis Hamilton ka fituar “pole position” në Çmimin e Mad

Mançester Junajtid ka marrë fitoren e parë për këtë sezon, teksa ka mposhtur me rezultatin 3-2 Brajtonin në transfertë në një ndeshje të

Ndryshimi i brezave në kombëtaren e Argjentinës ka bërë që disa prej futbollistëve më të rëndësishëm të viteve të fundit të mos grumbullo

Liga e Futbollit e pa të arsyeshme të sqarojë publikisht argumentet e kërkesave ekonomike që i ka drejtuar qeverisë, pasi ia dërgoi ato e

Zinedine Zidane e ka thënë hapur se nuk pret më lojtarë të rinj në ekipin e tij, edhe pse në fakt vetëm ka bërë largime këtë verë.