Pretendentë për titull, Shkëmbi: Nuk jam i kënaqur, mezi po e presim një lojtar goli

13/08/2019 - 09:43

Teuta e këtij sezoni pritet të jetë një prej skuadrave që do të pretendojnë për titullin kampion. Por trajneri Bledi Shkëmbi nuk është ende i kënaqur me atë që ka parë në fushën e lojës nga ekipi i tij gjatë kësaj faze përgatitore.

“Atë që deshëm e arritëm por në mënyrën e lojës nuk jam i kënaqur pavarësisht se ekipi vjen nga lodhja, jemi në fazë përgatitore e po punojmë dy herë në ditë në temperatura të larta. Sigurisht që do të jetë e vështirë.

Starti i kampionatit? Mendoj që kemi ditë, kemi kohë deri për ndeshjen e parë për ta përgatitur. Do të vazhdojmë me ngarkesa fizike por bashkërisht nuk do të lëmë pas dore edhe punën tekniko-taktike. Javën tjetër do të bëjmë ulje të ngarkesave dhe shpresoj që skuadra në ndeshjet miqësore të jetë në formën më të mirë”, shpjegoi ai.

Megjithatë, ekipi vazhdon të vuajë disi para portës dhe Shkëmbi nuk e fsheh që do të priste krahëhapur një sulmues goli.

“Unë kam besim te sulmuesit e gjithë ekipi por nëse na afrohet një futbollist që ne do të na shërbejë, patjetër që mezi e presim. Shpresoj që në ndeshjet e ardhshme miqësore që kemi planifikuar të jenë edhe lojtarët që na ishin dëmtuar që të jetë edhe ekipi më i plotë për të parë skuadrën e kompletuar”, deklaroi ai.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Roma nuk shkoi më shumë se një barazim 2-2 përballë austriakëve të Wolfsberger, duke u kualifikuar e dytë e grupit në fazën e 1/16-ave të

Milan transferoi në merkaton e verës, Ante Rebic nga Frankfurti.Futbollisti mendohej se do të ishte një goditje e rëndësishme, por në baz

Humbja ndaj Kukësit me rezultatin 4-0 ka rezultuar fatale për trajnerin e Teutës, Bledi Shkëmbi.

Trajneri i Teutës Bledi Shkëmbi nuk pranoi të justifikonte humbjen e thellë të skuadrës së tij 4-0 ndaj Kukësit në javën e 15-ë të kampio

Kukësi nuk e shpërdoron mundësinë për të marrë kreun e renditjes, me shansin që iu dha nga Tirana, që triumfoi 1-2 në derbin e kryeqyteti

 Julian Nagelsman është një nga emrat më interesantë që ofron aktualisht trajningu botëror.

Në sezonin e tij të 4 në krye të Manchester Cityt, ecuria e Pep Guardiolës ka qenë disi e komplikuar.

Pas derbit të kryeqytetit mes Partizanit dhe Tiranës ku bardheblutë dolën triumfues, paardhur edhe reagimi i Zv/kryeministrit të Shqipëri

Një video e publikuar në llogarinë e futbollistit të Mançester Junajtid Xhesi Lingard ka irrituar pa masë trajnerin e tij Ole Gunar-Solsk