Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Princi miliarder dëshiron blerjen e Valencias: Dua ta vazhdoj historinë e bukur, s'do të ndryshoj logon e klubit

03/03/2021 - 14:03

Princi i Johor, Tunku Ismail ibni Sulltan Ibrahim, ka folur hapur rreth planit të tij për të blerë klubin e njohur spanjoll Valencia.Ai është një mik i ngushtë i pronarit aktual të Valencias, Peter Lim.

36-vjeçari postoi një seri tregimesh në Instagram, ku shpjegoi se pse dëshiron të blejë klubin.“Unë jam një princ, jo një biznesmen. Paratë nuk më motivojnë; lavdia dhe historia po. Dashuria ime për futbollin nuk është sekret”, komentoi Princi i Johor në llogarinë e tij në Instagram.

“Unë nuk jam i ri në futboll. Unë kam krijuar një klub [klubi i Superligës se Malajzisë JDTFC ] ku çdo vit duke luftuar për t’u bërë kampion dominues. Unë kam fituar 16 trofe në tetë vjet. Ne jemi më të mëdhenjtë në Azia Juglindore dhe një nga më të mëdhatë në Azi”, ka shkruar ai.

Princi i Johor ka folur edhe disa nga gjërat që ai nuk do të ndryshojë në Valencia.“Unë dua të zgjeroj perandorinë time, të hap krahët dhe të shikoj për sfida të reja”.

“Unë nuk jam dikush që do të ndryshojë logon ose traditën e klubit tuaj … Unë jam këtu për lavdi, sukses dhe histori”.

“Çfarë i duhet Valencia? Ju duhet dikush që di për futbollin, [është] i etur për sukses, i apasionuar dhe kupton se sa e madhe është Valencia si klub”, ka thënë ai.Pasuria personale e Princit të Jahorit që është edhe biznesmen është miliona euro.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë