Probleme për Gjasulën, klubi gjerman e përjashton nga ekipi

28/10/2020 - 17:13

Probleme për ish-mesfushorin e Kombëtares, Jurgen Gjasula. Klubi gjerman i Magdeburg, ku aktivizohej shqiptari, e ka përjashtuar nga ekipi. 

Skuadra e cila militon në Ligën e Tretë gjermane po kalon një periudhë të vështirë, teksa së fundmi ka marrë vendimin për të përjshtuar nga ekipi Gjasulën dhe futbolliston tjetër, Bertam.

Nuk janë dhënë shpjegime për këtë përjashtim të dy lojtarëve, por në mediat gjermane thuhet se kjo nund të ketë ardhur, pasi duan t’i hapin rrugën të rinjve, ndërkohë që Gjasula i ka 34 vite mbi supe.

Megjithatë nuk përjashtohet edhe ndonje konflikt mes ekipit që mund të ketë sjellë edhe këtë përjashtim të lojtarit. Në ditët e ardhshme do jemi më të qartë, për arsyen e marrjes së këtij vendimi nga klubi gjerman.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Situata e krijuar pas humbjes së Gjermanisë 6-0 ndaj Spanjës në Ligën e Kombeve vazhdon të jetë e tensionuar.

Peshëngritja shqiptare ka humbur të premten një tjetër figurë, pasi është ndarë nga jeta në moshën 84-vjeçare Haki Agalliu.

Ikona argjentinase e futbollit, Diego Maradona, është larguar të mërkurën nga kjo jetë.

Vdekja e Diego Armando Maradonës fatkeqësisht është shoqëruar me polemika e skandale.

Argjentina, Napoli dhe e gjithë bota po vajton largimin nga kjo jetë të legjendës së futbollit Diego Armando Maradonës.

Diego Armando Maradona është përcjellë për në banesën e fundit nga anëtarët e familjes dhe miqtë e ngushtë, të cilët ishin të vetmit që u

Elseid Hysaj po kalon javët e tij të fundit në aventurën te Napoli.

Futbollisti i ekipit norvegjez Molde Sherif Sinian ka shpëtuar mirë në përballjen e mbrëmjes së djeshme me Arsenalin në Ligën e Europës.

Teuta nuk shkoi më shumë se një pikë në ndeshjen e javës së katërt ndaj Vllaznisë.