Progni ëndërron: Pse të mos provojmë titullin kampion, ndaj Kukësit buzëqeshim ne!

14/09/2018 - 11:05

Gerhard Progni, ishte një goditje e sekondave të fundit në merkato nga ana e Teutës, dhe mesfushori tashmë, flet për objektivat e këtij sezoni, si edhe për rikthimin te durrsakët.

RIKTHIMI TEK TEUTA – “As unë vetë nuk e prisja që në ditën e fundit të merkatos të isha tek Teuta, por tani jam i kënaqur me këtë gjë. Tani, e rëndësishme është që u gjet akordit mes të dy palëve, dhe u arrit më e mira për mua. Edhe më përpara, kam qenë mjaft i kënaqur me stafin dhe me presidencën këtu në Durrës. Edhe tani, sidomos që është trajner edhe profesor Bledi, kemi qenë shokë skuadre, është akoma më e lehtë për mua.”

NDAJ KUKËSIT SI ISH – “Është e vërtetë që këto vitet e fundit ka bërë një paraqitje shumë të mirë si në Shqipëri edhe në Europë, por në fushën tonë besoj se nuk duhet të bëjmë hapa fals. Besoj se do jetë një ndeshje e fortë dhe e luftuar, por në fund do buzëqeshim ne.”

OBJEKTIVAT – “Mirë do ishte të jemi në grupet e Champions Leagues, por e rëndësishme është që të kapim Europën. Nëse kapim Europën me këtë grup që kemi këtë sezon, do ishte një arritje e mirë. Më pas, oreksi vjen duke ngrënë. Nëse do jemi afër vendit të parë, pse të mos e provojmë”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bajerni i Mynihut ka mbyllur me sukses negociatat me klubin e Shtutgartit për kartonin  Leon Dajakut.

Tregu i transferimeve të futbollistëve këtë verë do të futet në histori për shkak të shpenzimeve të tepruara financiare të klubeve të La

Momente paniku për bashkëshorten e sulmuesit Mauro Ikardit, teksa ishte duke bërë xhiro me motor uji në Liqenin e Komos së bashku me disa

Në Amsterdam duken të bindur. Matijs De Ligt do të jetë blerja e re e Juventusit.

Ish-kampioni i Botës, Kafu është në telashe të mëdha.

Teuta u thye në Letoni me shifrat 3-0, duke e bërë gati të pamundur kualifikimin. E megjithatë, shanset nuk janë shuar tërësisht.

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë