Pronari i PSG "zbarkon" në Angli, ja klubi që dëshiron të blejë!

26/05/2019 - 19:48

Për të parën herë në histori, një pronar katariot mund të zbarkojë në futbollin anglez. Sipas asaj që shkruan "Financian Times", në fakt, Qatar Sports Investment është një nga gjashtë subjektet që kanë nisur tratativat për blerjen e disa kuotave të Leeds United.

Numri "1" i QSI është Nasser Al-Khelaifi, president i PSG, është përfolur edhe për të blerë kuota te Roma. Një zëdhënës ka deklaruar për testatën e famshme amerikane që merkato angleze është në krye të listës së mundësive të reja për t'u "përqafuar".

Gjithësesi, duhet specifikuar si një akord i mundshëm thjesht për të nisur rrugëtimin dhe jo investuar rëndshëm, për të mos rrezikuar shkeljen e Financial Fair Play (FFP).

Një zgjidhje alternative mund të jetë ajo për të financuar presidentin aktual Radrizzani për të blerë një klub europian, duke krijuar kështu një rrjet dhe duke shmangur apo "dribluar" normativat e FFP. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një tjetër klub i madh europian po mendon për Elseid Hysajn, i cili pak kohë më parë u shpreh qartë se ka ardhur momenti të kërkojë një e

Ish-presidenti i UEFA-s, Michel Platini, la ambientet e paraburgimit në orët e para të kësaj të mërkure, pasi u pyet gjatë në kuadër të h

Neymar Junior nuk bën hapa pas. Braziliani është i vendosur për t’u larguar nga PSG.

Mesfushori shkodran, Uendi Vecaj, është përgatitur gjatë javës me Teutën, por e ardhmja e tij ende nuk është qartësuar.

Merkatoja sa vjen dhe bëhet me e nxehtë në këto ditë.

Tjetër kapitull në ndeshjet e trukuara në kampionatin spanjoll.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në këtë periudhë të nxehtë merkatoje.

Një incident i rëndë u regjistrua në ndeshjen e djeshme mes Serbisë U-21 dhe Austrisë U-21 të vlefshme për Kampionatin Europian të 21-vje

Iu bashkua Teutës në muajin janari, si një nga afrimet më të bujshme, por eksperienca e Armando Vajushit me bregdetarët zgjati vetëm pak