PSG është fiksuar pas Ramos, ofertë sheikësh për mbrojtësin spanjoll

20/11/2020 - 14:43

Vera e vitit 2021 pritet të shohë Serxhio Ramos t’i japë lamtumirën pas më shumë se një dekade Real Madridit. Mbrojtësi nuk është i kënaqur me mënyrën se si është trajtuar vitet e fundit në klub, ku nuk i kanë dhënë rëndësinë që meriton dhe sidomos ku nuk e kanë paguar aq sa ai mendon se meriton.

Kështu, futbollisti ka vendosur që të nisë negociatat me klube të tjera dhe për momentin, një prej tyre është në avantazh të ndjeshëm në krahasim me të gjithë të tjerët. PSG është vënë në ndjekje të futbollistit prej kohësh, pasi kërkon një emër të madh në prapavijë, për të zëvendësuar Tiago Silvan e larguar këtë verë. Parisienët janë të ndërgjegjshëm për moshën e Ramos, por gjithashtu se ai është i fiksuar pas formës fizike, ndaj nuk shqetësohen për vitet e lojtarit.

Mediat spanjolle parashikojnë që atij do t’i bëhet një ofertë e parë zyrtare në janar, kur është i lirë të negociojë me çdo klub tjetër. Flitet për shifra sheikësh, 20 milionë euro në vit, ofertë të cilës Reali as nuk mund t’i afrohet e që sigurisht do të tundojë Ramos, sidomos për faktin se përpara do të ketë për të nënshkruar një marrëveshje trevjeçare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Barcelona është shumë pranë kolapsit financiar dhe një falimenti të mundshëm që do të shkatërronte për shumë vite klubin katalanas.

Teuta do të luajë nesër në 16:45 me Kastriotin, në duelin që vlen për javën e gjashtë të Superligës shqiptare.

Edi Martini, trajneri i Teutës, ka dalë sot në konferencë për shtyp në prag të ndeshjes me Kastriotin.

Milan vijon formën e shkëlqyer edhe në Europa League. Kuqezinjtë mposhtën me përmbysje Celtic në ndeshjen e pestë të fazës së grupeve duk

Është hedhur shorti për ndeshjet gjysmë finale në Ligën e Kombeve që do të luhen përkatësisht në datat 6 dhe 7 tetor të vitit të ardhshëm

Tifozët më të rinj të futbollit me të drejtë mund të shtrojnë pyetjen: pse Diego Armando Maradona nuk e ka fituar asnjëherë Topin e Artë?

Lionel Messi është nxitur nga djali i Diego Maradonas që të heqë dorë nga fanella e tij me numrin 10 në Barcelonë si një nderim për legje

Ky është një sezon që nuk po shkon edhe aq mirë për Real Madrid. Los Blancos, pasi triumfuan me Interin, pësuan dy humbje radhëzi.

Ylli brazilian Nejmar, ishte protagonist në një veprim që po bën xhiron e internetit.

Goli ndaj ukrainasve ishte i 750-i në karrierë për portugezin, që për herë të parë në një ndeshje zyrtare e ka dërguar topin në rrjetë më