PSG-ja bën ofertë zyrtare, lojtari i Juventusit pranë kalimit në Francë

09/12/2019 - 15:05

Matia De Shiljo dhe Juventusi duket se janë pranë “divorcit” mes tyre. 

Këtë e garanton media franceze sportive, me prestigjiozen “L’Euipe”, e cila nënvizon për ofertën e parë zyrtare të bërë nga PSG-ja për mbrojtësin anësor: 20 milionë euro, plus kartonin e belgut Tomas Meunir (edhe ky mbrojtës krahu, por i djathtë).

Në Torino nuk e kanë shtyrë aspak sulmin e transalpinëve, madje konfirmohet se në klub kanë marrë kohë, për ta biseduar çështjen edhe me De Shiljon, i cili nëse pranon, në janar mund të vijë shtrëngimi i duarve mes palëve.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës

Anulohet përfundimisht Maratona e Parisit, për shkak të pandemisë së koronavirusit.

Kualifikimi për në fazën gjysmëfinale bën me krahë presidentin e PSG, sheikun Nasser Al-Khelaifi.

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë.

Ëndrra e shumë tifozëve për të parë Leo Mesin dhe Kristiano Ronaldon në një ekip, ka mundësi të realizohet për sezonin e ardhshëm.

Blagoja Todorovski ka nënshkruar kontratën e re me Teutën.

Blerim Krasniqi është zyrtarisht futbollist i Teutës.

Teuta nuk ka pasur fat në short, teksa në turin e parë të Ligës së Europës do të ketë Beitar Jerusalemin, por pavarësisht kësaj, mesfusho