Reali bën “dhuratën” e parë për Zidane, blen mbrojtësin e Portos

14/03/2019 - 15:01

Zinedine Zidane nuk humbet kohë dhe kryen goditjen e parë në merkato. Kështu shkruajnë mediat spanjolle, sipas të cilave Real Madrid ka arritur një marrëveshje për transferimin e mbrojtësit Eder Militao.

Braziliani do të transferohet në ‘Santiago Bernabeu’ në verë, për shumë e 50 milionë eurove, aq sa ishte edhe çmimi i klauzolës së prishjes së kontratës së tij me portugezët e Portos.

21-vjecari ndiqej prej kohësh nga ‘los Blancos’, ndërkohë që me rikthimin e Zidane në stol, duket se transferimi tashmë mund të quhet i mbyllur. Militao ka nënshkruar me klubin spanjoll një marrëveshje për 6 vitet e ardhshme, deri në 2025-ën.

 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tani është thuajse gjithçka gati, me klubet e Interit dhe Milanit që kanë gjetur gjuhën e përbashkët për t’u paraqitur me një projekt të

Bledi Shkëmbi e pranon që gjendja psikologjike e Teutës nuk është më e mira.

Shqipëria ka mbyllur hesapet me Andorrën teksa në minutën e 87-të ka gjetur golin e dytë të takimit me anë të Bekim Balajt, ndërsa në të

Moise Kean është lojtari i momentit në Itali, pasi shënoi dy gola njëri pas tjetrit.

Sot në mbrëmje do të luhet ndeshja mes Andorrës dhe Kombëtares Shqiptare.

Trajneri Hasan Lika e ka mbyllur me futbollin shqiptar dhe do të transferohet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Janë luajtur ndeshjet e javës së 17-të të Superligës në basketboll për meshkuj.

“Guardiola më ka treguar se çfarë ndodh kur dëshiron një lojtar 100 milionë eurosh: i tregon një video sheikut Mansur bin Zaid Al Nah

Pas pauzës për ndeshjet e kombëtares shqiptare, Kategoria Superiore rikthehet fundjavën tjetër me Federatën Shqiptare të Futbollit që ka

France Football informoi se Real Madridi kishte një marrëveshje me Sadio Mane verën e kaluar, por bisedimet nuk u përmbyllën me sukses pë