Për rezultat pozitiv ndaj Francës, ja shanset që kanë kuqezinjtë të dalin të tretët

17/11/2019 - 15:04

“Kur nuk ke pulën, do të hash sorrën”, thotë një shprehje e urtë popullore. Dhe ne, duke qenë se nuk kemi shanse për t’u kualifikuar, tani duhet të bëjmë llogari vetëm për të kapur vendin e tretë në grup.

Diçka që po ashtu duket shumë i vështirë, duke parë që e vetmja mundësi që të ndodhë është humbja e Islandës me Moldavinë dhe fitorja e Shqipërisë me Francën.

Nëse kuqezinjtë do të dalin me pikë të barabarta me Islandën, do të renditen përpara tyre, për shkak të golavarazhit në ndeshjet direkte. Mirëpo ky mision nuk është i lehtë, pasi Franca vjen në Shqipëri me objektivin për të marrë vendin e parë në grup dhe fitorja për ne është diçka jo lehtësisht e realizueshme.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Matia De Shiljo dhe Juventusi duket se janë pranë “divorcit” mes tyre. 

Rusia ka marrë një goditje të madhe, pasi është përjashtuar për katër vite nga të gjitha aktivitetet e mëdha sportive, nga Agjensia Botër

Teuta ia doli në ditën e djeshme të fitonte një përballje aspak të lehtë ndaj Skënderbeut, jo vetëm ër forcën e kundërshtarit në fushë, p

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, deklaroi se fitorja ishte një detyrim për ekipin e tij ndaj qytetit të Durrësit, pas asaj që kaloi qytet

Juventus pësoi humbjen e parë sezonale mbrëmjen e të shtunës ndaj Lazios, me rezultatin 3-1 me përmbysje, gjë që i ka lënë një shije të h

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare një nga mësueset më të nderuara të Durrësit dhe ish-kampionja kombëtare e ping pong-ut, Ver

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit