Rinovimi me Juventusin nuk po vjen, zbulohen 2 klubet e mëdha që duan Dibalën

13/08/2020 - 17:09

Vetëm pak ditë më parë flitej për një rinovim milionerë me Juven por tashmë e ardhmja e Paulo Dibala rikthehet të jetë e paqartë. Firma mbi rinovimin e kontratës nuk po vjen, por njëkohësisht është e vërtetë që negociatat vijojnë.

Pikërisht ky hezitim ka bërë që mediat italiane të aludojnë dhe të shtrojnë disa pyetje: A është Dibala pjesë e projektit të ri të Pirlos apo ka përfunduar në merkato?

Nuk është hera e parë që argjentinasi do të shihte veten në merkato, edhe një vit më parë ishte shumë pranë transferimit të Premier Ligë, shpesh si pjesë shkëmbimi për rikthimin e Pogba në Torino.

Dybala mbylli një sezon shumë të mirë në Serie A, u shpall dhe lojtari më i mirë i vitit por as ky fakt nuk po mjafton për të rinovuar kontratën. Argjentinasi ka shumë admirues në europë, e kërkojnë dy klube të mëdha si Real Madrid dhe Mançester Siti, mbase ky fakt tundon edhe vetë lojtarin i cili sheh vit pas vit zhgënjimet e Juves në Champions.

Vetë lojtari nuk e ka fshehur kurrë dëshirën e tij për të qëndruar në Torino, pse jo edhe përjetë por ky hezitim i klubit për ti rinovuar kontratën ka bërë që emri i tij të futet sërish në merkato.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kampionati i Kategorisë Superiore duhet të kishte nisur më 12 shtator, por klubet e organizuara në Ligën Profesioniste të Futbollit mendu

Manchester City ka konfirmuar vdekjen e ish-lojtarit të akademisë së tij, Jeremy Wisten, i cili ndërroi jetë të dielën në moshën 17-vjeça

Ditën e sotme në mediat angleze qarkulloi lajmi se Paul Pogba kishte braktisur kombëtaren e tij.

Marash Kumbulla është dalluar edhe jashtë fushës së blertë, e për këtë mund të flasë shumë ish-profesori i tij i gjimnasit.

Milani merr një goditje të rëndë vetëm disa orë para ndeshjesh ndaj Romës.

Në Itali pritej që numri i tifozëve në stadiume të rritej deri në masën 30%, por shtimi i infektimeve me Covid-19 ka bërë që presidenti G

Teuta e Edi Martinit ka shkëlqyer në testin brenda familjes, duke triumfuar me rezultatin 9-1 ndaj ekipit U21 në ndeshjen e zhvilluar në

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.

Një hap tjetër në historinë e Formula 1 për Lewis Hamilton. Me fitoren në Portugali britaniku koleksionon fitoren e 92-te duke kaluar edh

Khabib Nurmagomedov siguroi një fitore mahnitëse ndaj Justin Gaethje në duelin kryesor të UFC 25, me luftëtarin amerikan që u dorëzua në